Usta sanatçılar 4 gün boyunca ilçemizde olacak
Usta sanatçılar 4 gün boyunca ilçemizde olacak

25 MAYIS 2023 SAAT:11.40

İlçemizin artık sanatla, tiyatroyla da anılmasını sağlayan Belediyemiz, 3. Metropolis Tiyatro Festivali’ni 1-4 Haziran tarihlerinde düzenleyecek. Zihni Göktay, Altan Erkekli, Veysel Diker, Turgay Tanülkü, Ayşenil Şamlıoğlu, Ayhan Taş ve Yaşar Gündem gibi isimlerin katılacağı festivalimizde şehir tiyatroları da sahne alacak.Geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz festivalle ‘Yılın Tiyatro Festivali’ ödülü almaya hak kazanan belediyemiz, tam 4 gün sürecek olan 3. Metropolis Tiyatro Festivali ile Türk Tiyatrosu’nun önemli isimlerini getirecek. Sadece Torbalılar değil İzmirliler tarafından da heyecanla beklenen tiyatro festivalimiz 1-4 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Sanatseverlere unutulmaz günler yaşatacak olan belediyemiz, festival boyunca çocukları da unutmayacak. Bu kapsamda gündüzleri de çeşitli bölgelerde çocuk tiyatroları sahnelenecek. Çocuk ve yetişkin oyunlarının yanı sıra şiir dinletisinin de olacağı festival boyunca, usta tiyatrocuların katılımıyla söyleşiler de gerçekleştireceğiz.
USTA İSİMLER, USTA EKİPLER
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Balıkesir Sanat Merkezi, Tarsus Belediyesi Tiyatrosu, Polatlı Belediyesi Tiyatrosu gibi Türkiye’nin en iyi ekiplerince hazırlanan oyunların sergileneceği festivalimizde bu yıl ünlü isimler de sahne alacak. Festivalimizin 3.gününde Türk Tiyatrosunun en önemli isimlerinden Altan Erkekli’nin, yine ünlü sanatçı Veysel Diker’le sahne aldığı ‘Şifa Niyetine’ isimli müzikli tiyatro oyunu sahnelenecek. Festivalimiz, tiyatro ekiplerinin kostümlerle renklendireceği, usta sanatçıların da katılacağı kortejle başlayacak. Kortejden sonra Metropolis Antik Kenti’nin Amfi Tiyatrosu’nda Geleneksel danslarla evrensel bir aşk hikayesini anlatan ‘Nermin’ isimli oyun sahnelenecek. Festivalimize Zihni Göktay, Turgay Tanülkü, Ayşenil Şamlıoğlu, Ayhan Taş ve Yaşar Gündem gibi usta isimler katılacak. Söyleşilere renk katacak olan bu isimler, tiyatro severlerle buluşacak.  
BAŞKANIMIZDAN FESTİVALE DAVET
Festivale tüm İzmir’i davet eden Belediye Başkanımız Mithat Tekin, “Torbalı artık sanatla anılıyor. Metropolis Tiyatro Festivali markalaşmış bir etkinlik. Geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz festivalle ödül alma gururu yaşadık. 1 Haziran’da başlayacak olan 3. Metropolis Tiyatro Festivalimizde önceki yıllarda da olduğu gibi birbirinden değerli ekiplerimiz ve usta oyuncularımız sahne alacak. Kişisel performansların da olacağı festivalimize tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.
GÜN GÜN FESTİVAL PROGRAMI
1 Haziran Perşembe (1.GÜN)
18.00: Festival Kortej Yürüyüşü (Alpkent Mahallesi-Engelsiz Yaşam Parkı)
19.00: Açılış Etkinlikleri (Engelsiz Yaşam Parkı)
21.00: ‘Nermin’ (Dans Tiyatrosu) (Metropolis Antik Kenti)
2 Haziran Cuma (2.Gün)
14.00: ‘Bizim Gezegen’ (Çocuk Tiyatrosu) – Balıkesir Sanat Merkezi (Pancar Mahallesi)
18.00: Sanata Adanmış Yıllar (Söyleşi) – (Turgay Tanülkü, Zihni Göktay, Ayşenil Şamlıoğlu)(Beyaz Kafe)
21.00: Çehov Vodvil (Tiyatro) – Tarsus Şehir Tiyatrosu (İsmail Uygur Kültür Merkezi)

3 Haziran Cumartesi (3.Gün)
14.00: ‘Mimdo’ (Pantomim Çocuk Tiyatrosu) – İlker Kılıçer (Koruluk)
18.00: Nazım okumaları (Şiir) – Yaşar Gündem (Kent Arşivi)
21.00: Şifa Niyetine (Dinleti) – Altan Erkekli- Veysel Diker (İsmail Uygur Kültür Merkezi)

4 Haziran Pazar (4.Gün)
14.00: By Mıstık Show (Çocuk Etkinliği) – Polatlı Belediye Tiyatrosu (İsmail Uygur Kültür Merkezi)
18.00: Tiyatro ve Mizah  (Söyleşi) – Ayhan Taş – Hipodrom Kafe
21.00: Gözlerimi kaparım Vazifemi Yaparım (Tiyatro) Tekirdağ Büyükşehir Bld. Şehir Tiyatrosu (Metropolis Antik Kenti)

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı