Kurban kesim yerleri belirlendi
Kurban kesim yerleri belirlendi

09 AĞUSTOS 2019 SAAT:15.00

Dinimizde önemli yer tutan Kurban Bayramı için Belediyemiz kurban kesim yerlerini belirledi. Yapılan düzenlemenin ardından 5 noktada usule uygun kesim gerçekleşecek. Bayram boyunca Fen İşleri Müdürlüğümüzde görevli 120 personel mesaide olacakBelediyemiz Kurban Bayramı öncesi hazırlıklarını tamamladı. Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından toplu kurban kesim alanları belirlendi. Belirlenen 5 alanda, vatandaşların kurbanlarını kesmeleri için uygun koşullar hazırlanırken, uygunsuz yerlerde kurban kesenlere ise cezai işlem uygulanacak. Torbalı’da nüfus yoğunluğu baz alınarak kurban kesim noktaları belirleyen belediyemiz, bu alanların hijyen denetimlerini de bayram boyunca sürdürecek. Özellikle çevre kirliliğinin oluşmaması adına sivil ve resmi ekipler de teyakkuzda olacak.

5 NOKTADA KESİM GERÇEKLEŞECEK

Kurban Bayramı'nda Torbalı'da vatandaşların kurbanlarını sağlıklı şekilde toplu kesim alanlarında kesmeleri için Belediyemiz toplu kurban kesim yerleri oluşturdu. Kurban kesim yerleri şuralar: "Yazıbaşı Kavşağı'nda yer alan Kurban Satış alanı, Barış Yapı Pazaryeri yanı, Engelsiz Yaşam Parkı yanı, Alpkent Mahallesi muhtarlık binası yanı, Ayrancılar Kapalı Pazaryeri. Öte yandan Yazıbaşı Kavşağı'nda yer alan Kurban Satış alanında da 2 adet kesim yeri bulunacak.

ÇEVREYİ KİRLETENE CEZA UYGULANACAK

Belediyemiz, ilçe sakinlerinin dini vazifelerini en uygun şekilde yapabilmeleri için gerekli koşulları oluşturdu. Bu nedenle hazırlanan alanlarda her şey en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. İlçe genelinde belirlenen 5 kesim alanı dışında kurban kesenlere cezai işlem uygulanacak. Zabıta ekiplerimiz tarafından yapılan denetimlerde Kurban Hizmetleri Komisyonu kararlarına aykırı hareket edenlere kabahatler kanununa göre idari para cezası kesilecek. Bayram boyunca Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı 120 personel mesaide olacak. 20 araç da deri toplamada görev yapacak.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı