Gökyüzü Şenlendi
Torbalı'da şenlik havası

29 NİSAN 2019 SAAT:10.58

İlk olarak Belediye Başkanımız İsmail Uygur döneminde yapılan ve gelenekselleşen Uçurtma Şenliği dün saat 10.00’da Özbey Mahallesinde gerçekleşti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında çocukları doğa ile buluşturmak, aile bireyleri ile ortak çalışma yapmalarını sağlamak ve çocukça bir gün geçirmelerini sağlamak için gerçekleştirilen etkinliği Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Kani Beko, Belediye Başkanımız İsmail Uygur, Belediye Meclis Üyeleri ve yüzlerde aile katılım gösterdi.
 
UÇURTMA YARIŞI DÜZENLENDİ
Özbey Mahallesinde 13.’sü gerçekleşen etkinlikte ilk olarak şenliğe katılan çocuklara ve velilere Belediyemiz tarafından yüzlerce uçurtma ücretsiz olarak verildi. Daha sonra yüz boyama, sihirbazlık gösterisi ve balon etkinlikleriyle çocuklar eğlendi. Ardından uçurtma yarışı düzenlendi. Minik, yıldızlar ve yetişkinler olmak üzere 3 farklı kategoride kıyasıya bir mücadele gerçekleşti.

ÖDÜLLER VERİLDİ
Onlarca kişi uçurtma yarışmasında kıyasıya mücadele ederken yarışma sonunda, ödül töreni gerçekleşti. CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Belediye Başkanımız İsmail Uygur ve protokol üyeleri, dereceye giren yarışmacılara başarı belgesi ve madalya verdikten sonra birinci olan yarışmacıya bisiklet, ikinci olan yarışmacıya scooter ve üçüncü olan yarışmacıya kaykay hediye etti.       

UYGUR: "HER ZAMAN İMZA ATACAĞIZ"
Uçurtma Şenliği’nden sonra Torbalı’nın Ahmetli Mahallesi’nde Yörük Şenliği gerçekleşti. Belediyemiz ile Ahmetli Köyü Yörük Kültürü Geliştirme ve Yaşatma Derneğinin ortaklaşa düzenlediği 6. Yörük Şenliği buluşması, Ahmetli Mahallesi mesire alanında yapıldı. Çevre il ve ilçelerden çok sayıda Yörük derneğinin katıldığı büyük buluşmada renkli görüntüler ortaya çıktı. Yörük dernekleri halk oyunlarıyla şenliği renklendirirken, Türk halk müziği sanatçısı Tolga Çandar ve değerli saz üstadı Evren Erol ve Fatoş Kadıoğlu kulakların pasını sildi. Bu tür etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edeceklerini ifade eden Belediye Başkanımız İsmail Uygur, “Böylesi sosyal etkinlik ve birliktelikler bizim için çok önemlidir. Bir dönem kültürel etkinliklerden mahrum bırakılan Torbalılıların bugün yüzü gülüyor. Bu toplumun gülmeye ihtiyacı var. Bu ve benzer organizasyonlara her zaman imza atacağız.” diye konuştu.
Binlerce vatandaşın katıldığı şenliklere; CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Suat Çağlayan, Belediye Başkanımız İsmail Uygur, İYİ Parti Torbalı İlçe Başkanı Ahmet Künarlıoğlu ve Torbalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Gülcü de katılım sağladı.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı