İlçemizin 60 Mahallesinde Vatandaşlarla Halk Buluşması Gerçekleştiriyoruz…
İlçemizin 60 Mahallesinde Vatandaşlarla Halk Buluşması Gerçekleştiriyoruz…

07 MAYIS 2024 SAAT:10.20

Belediye Başkanımız Övünç Demir, 'Esas makamımız mahallelerimizdir' diyerek halk buluşmalarına başladı. İlçemizin 60 mahallesinde vatandaşlarla buluşup, talepleri birinci ağızdan almak isteyen Başkanımız Övünç Demir, icracı müdürlerle birlikte Kaplancık ve Özbey mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.Siyasetçilerin seçim döneminde kapısını çaldığı vatandaşın, sadece seçim döneminde değil seçimden sonra da yanında olduğunu bayram günü yaptığı bayramlaşma programıyla da ortaya koyan Belediye Başkanımız Övünç Demir, şimdi de 'Esas makamımız mahallelerimizdir' diyerek halk buluşmalarına başladı. Halk buluşmalarına kırsal mahallelerden başlayan Başkan Demir, talepleri not alıp; ilk günden çözümler için talimatları verdi.

ÖNCELİKLİ TALEPLER OYLANDI

60 mahalleyi kapsayan ve halkın sesine kulak veren ‘Halk Buluşmaları ile mahallelerle doğrudan iletişim kurmayı amaçlayan Belediye Başkanımız Övünç Demir liderliğinde yürütülen bu inisiyatif, mahallelerdeki sorunların çözümüne yönelik katılımcı bir yaklaşım sunacak. Bu kapsamda Kaplancık ve Özbey’de köy meydanlarında vatandaşın taleplerini not alan Başkanımız, buluşmanın sonunda en öncelikli talepleri oylayarak jet hızıyla çözüm sözü verdi. Ayrıca internet, kanalizasyon, ulaşım, mezarlık gibi belediye yetkisinde olmayan talepler de iletildi. Başkanımız Övünç Demir, bu konularda çözüm yetkisinin kendilerinde olmadığını dile getirerek, ancak bu sorunlar için ilgili kurumlarla görüşmeler gerçekleştireceğini ifade etti.

BÜTÜN ÇABAMIZ 60 MAHALLESİNİN DE YÜZÜ GÜLEN BİR TORBALI İÇİN…

Gerçekleşen buluşmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Övünç Demir, “Halk buluşmalarımıza Kaplancık ve Özbey mahallelerimizle başladık. Hemşehrilerimizin öncelikli taleplerini tek tek not aldık, başkan yardımcılarımız ve icracı müdürlerimizle hızlı çözüm için istişarede bulunduk. Özbey’de park isteyen çocuklarımıza anında çözüm bulmak ise onlarla birlikte bizlerin de yüzünü güldürdü. Bütün çabamız 60 mahallesinin de yüzü gülen bir Torbalı için…” dedi.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı