Pazar günü Dirmil’de “Keşkek Festivali” var
Pazar günü Dirmil’de “Keşkek Festivali” var

15 EYLÜL 2022 SAAT:09.00

Bu yıl yaptığımız festival ve konserlerle ilçe halkının kültür-sanat ihtiyacını karşılayan belediyemiz, bu pazar bir festival daha düzenliyor.  Bu kapsamda yöresel lezzetlerin en kıymetlilerinden olan ‘Keşkek’ için Dirmil Mahallesi’nde festival düzenleyeceğiz.

 

 Daha önce ilçede yetişen bardacık inciri ve börülce için festivaller tertip ederek hem bu ürünlerin tanıtımını hem de kırsal mahallelerin kalkınmasına öncülük eden belediyemiz, şimdi de yöresel lezzetlerin en kıymetlilerinden olan ‘Keşkek’ için Dirmil Mahallesi’nde ‘Keşkek Festivali’ düzenleyecek. Festival kapsamında köylüler stantlar açıp, yöresel ve doğal ürünlerini satma fırsatı da bulacak. Öte yandan festival kapsamında Türk Müziği’nin önemli isimlerinden Belkıs Akkale unutulmayacak bir konsere imza atacak.  Akkale’nin yanı sıra Nurcan Başpınar ve saz ekibi de festivalde sahne alacak.

Belediyemiz yörenin en lezzetli ürünlerinden olan keşkeği festivale gelen binlerce vatandaşa ücretsiz olarak dağıtacak. İzmir merkezinden festivale katılmak isteyenler için Tepeköy İZBAN İstasyonu’ndan saat 10.00’dan itibaren saat başı festival alanına ücretsiz servisler hareket edecek. Tüm İzmir’i festivale davet eden Belediye Başkanımız Mithat Tekin, “İlçemizin kırsal mahallelerini kalkındırmaya devam ediyoruz. Bardacık ve Börülce festivalimizin ardından yöremizin en lezzetli ürünü olan keşkek için festival düzenliyoruz. 18 Eylül Pazar günü Dirmil’de gerçekleştireceğimiz Keşkek Festivalimize tüm hemşehrilerimiz davetlidir. Kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın ürünlerini tanıtmasına yardımcı olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı