Torbalı’da ‘Kurtuluş şenliklerine’ muhteşem gala
Torbalı’da ‘Kurtuluş şenliklerine’ muhteşem gala

08 EYLÜL 2022 SAAT:15.00

Torbalı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını bu yıl da bir dizi etkinlikle kutladık. Belediyemizin düzenlediği 7 Eylül Kurtuluş Şenliklerine ilgi yoğun olurken, kutlamalarımız dün akşam Melek Mosso konseri ile sona erdiKurtuluş Şenliklerimizde her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünen belediyemiz, kutlamaların ilk gününü çocuklara ayırdı. Çocuklar için etkinlik alanı oluşturduk,  ayrıca Çizmeli Kedi isimli oyun ile çocuklara unutulmaz bir gün yaşattık. Kutlamaların ikinci gününde ise Torbalı’nın yerel gruplarından Grup Gürültü sahne aldı. Yoğun katılımın olduğu kutlamalarımızın üçüncü gününde ise Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Emin Elmacı, Öğretim Üyesi Dr. Ahmet Mehmetefendioğlu ve Araştırmacı-Yazar Dr. Yasin Kayış konuşmacı olarak katıldığı Torbalı’nın kurtuluşunu anlatan panel düzenlendik. Panelin ardından ise Özhan Toksun, şarkılarını ilçe sakinleri için söyledi. Kutlamalarımızın dördüncü gününde ise Nostaljik Sinema Gecesi etkinliğimizde ‘Delisin’ isimli filmi hemşehrilerimize izlettirdik .

MUHTEŞEM GALA MELEK MOSSO’DAN

Kutlamalarımızın son günü ise adeta muhteşem bir galaya sahne oldu. İlk olarak 7 Eylül Torbalı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla, Belediye Başkanımız Mithat Tekin, Atatürk Anıtına çelenk sundu. Daha sonra ise eski belediye meydanında kutlama programı düzenlendi. Öğrenciler tarafından şiirlerin okunduğu programda, Halk Oyunları Topluluğumuz gösteriler sundu. Saat 19:00’da ise motosikletlerin, yunus ekiplerinin ve belediye araçlarımızın katılımı ile ilçe genelini kapsayan bir kortej düzenledik. Kortejin hemen ardından ise ünlü sanatçı Melek Mosso’yu Torbalılılar ile buluşturduk. Mosso, on binlerce kişinin katıldığı konserde söylediği şarkılar ile gelenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

“KURTULUŞUMUZUN 100. YILI KUTLU OLSUN”

Konserde Belediye Başkanımız Mithat Tekin’e teşekkür eden ünlü sanatçı Melek Mosso, “Torbalı’nın kurtuluşunun 100. Yılı kutlu olsun. Bu önemli günde sizlerin karşısına beni çıkardığı için Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin’e ve Torbalı Belediyesi’ne çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Belediye Başkanımız Mithat Tekin ise yaptığı açıklamada “Kıymetli hemşehrilerim sizler her şeyin en güzeline layıksınız. Kurtuluş Bayramımızda düzenlediğimiz Melek Mosso konserinde alanlara sığmayan on binlerce vatandaşlarıma gönülden ve yürekten teşekkür ederim. Bizleri kırmayarak konserimize katılan değerli sanatçımız Melek Mosso’ya da çok teşekkür ederim. Kurtuluşumuzun 100. Yılı kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı