‘Çocuklar üşümesin’ diye!
‘Çocuklar üşümesin’ diye!

10 ŞUBAT 2020 SAAT:14.30

Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğünde depremin ardından Belediyemiz tarafından başlatılan yardım kampanyası için alınan mont ve bot gibi yardım malzemeleri bölge halkına ulaştırıldı.

 

 Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından Belediyemiz tarafından, ‘Çocuklar Üşümesin’ projesi hayata geçirildi. Bin çocuğun yüzünde tebessüm olmak isteyen belediyemiz, Elazığ’daki yerel yönetimlerden aldığı ihtiyaç listesi doğrultusunda tam bin adet mont, bot ve eşofman takımı personelimiz ve araçlarımızla Elazığ’a gönderilmişti. Elazığ’a ulaşan ekiplerimiz, yağmanın önüne geçmek için planlı bir şekilde Elazığ’ın Sivrice ilçesindeki ve köylerindeki çocuklara ulaşıp, yardımları iletmeye başladı. Önümüzdeki günlerde bir yardım aracı daha yine belirlenen ihtiyaçlarla birlikte bölgeye gidecek.

EKİBİMİZ BİZZAT GÖTÜRDÜ

Belediye Başkanımız Sayın İsmail Uygur’un talimatı doğrultusunda; Başkan Yardımcımız Ali Yakupoğlu’nun koordinasyonunda; içerisinde çocuklar için özel hazırlanan kullanılmamış, mont, bot ve eşofman takımları gibi çeşitli ihtiyaç malzemelerinden oluşan aracımız deprem bölgesine gönderildi. Detaylı araştırmalardan sonra yardım araçlarının yola çıktığını ifade eden Belediye Başkan Yardımcımız Ali Yakupoğlu, “Elazığ’da meydana gelen depremden dolayı biz de derin üzüntü içerisindeyiz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve tüm Türk milletine başsağlığı, yaralı olan depremzede vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Tüm Türkiye’de olduğu gibi bizler de Torbalı Belediyesi olarak Elazığ’daki minik kardeşlerimiz için yardım kampanyasını başlattık. En iyi şekilde dağıtımın gerçekleşmesi için de arkadaşlarımızı araçların başında gönderdik. Allah bir daha böyle felaketler yaşatmasın” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı