Sanatın kalbi 4 gün boyunca Torbalı’da attı
Sanatın kalbi 4 gün boyunca Torbalı’da attı

30 MAYIS 2022 SAAT:12.30

Nitelikli sanatın merkezi Torbalı’da “2. Metropolis Tiyatro Festivalimiz” dün coşkuyla sona erdi. 4 gün boyunca ilçe sakinlerine unutulmaz anlar yaşatan festivalimizi binlerce vatandaş takip ettiNitelikli sanatın merkezi Torbalı’da “2. Metropolis Tiyatro Festivalimiz” sona erdi. 25 Mayıs Çarşamba günü başlayan ve “Ezop” oyunu ile son bulan festivalimizi binlerce vatandaş takip etti. İlçe sakinlerine unutulmaz günler yaşatan Belediyemiz, festival boyunca çocukları da unutmadı. Gündüzleri çeşitli yerlerde çocuk tiyatroları sahnelenirken, çocuk ve yetişkin oyunlarının yanı sıra tek kişilik gösteriler ve söyleşiler düzenledi.

USTA İSİMLER, USTA EKİPLER

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Özbekistan Devlet Çocuk Tiyatrosu, Tarsus Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Aydın Ekip Atölyesi, Kayseri Çelebi Sanat ekibi, Sui Generis Tiyatro ekibi,  Balıkesir Altıeylül Kent Sahnesi, gibi Türkiye’nin en iyi ekiplerince hazırlanan oyunlar sahnelendi.  Festival Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından binlerce yıl önce oyunların sahnelendiği Metropolis Antik Kenti’nin Amfi Tiyatrosu’nda “Kybele” oyunu ile start aldı. Metropolis Tiyatro Festivalimiz boyunca "Antik Aşk", “Boz Masharaboz”, "Ormanlar Kralı ve Ağustos Böceği", “Medusa Müzikali”, “Bir Muhabbet Hali”, “Karmakarışık” ve “Ezop” oyunları tiyatro severlerle buluştu. Tiyatro oyunlarının yanı sıra tek kişilik gösteriler ve atölyeler de düzenlenirken, festivalimizde usta isimler Salih Kalyon ve Zihni Göktay söyleşi gerçekleştirdi.

TEKİN: “3. FESTİVALİMİZİ ULUSLARARASI YAPACAĞIZ”

Kültür ve Sosyal İşleri Müdürümüz Serkan Tekin, Metropolis Tiyatro Festivali’nin sona ermesinin ardından yaptığı açıklamada “Torbalı’da gerçekleştirmiş olduğumuz 2. Tiyatro Festivalimizde dört gün boyunca bizimle olan tiyatro emekçilerine sergilemiş oldukları oyunlar için çok teşekkür ederim. Birbirinden güzel oyunlarla Torbalı halkına ve bizlere dört gün boyunca unutulmaz anlar yaşattılar.  Bu yıl Özbekistan Devlet Tiyatrosu festivalimize renk kattı. Önümüzdeki yıl 3. Tiyatro Festivalimizi uluslararası yapmayı planlıyoruz. Bunun için çok heyecanlıyız” dedi. Belediye Başkanımız Mithat Tekin’in selamını da ileten Tekin, “Belediye Başkanımız Cumhuriyet Halk Partisi belediye başkanlarının Van’da gerçekleştirdiği toplantı nedeniyle kapanış oyunumuza yetişemedi. Sizlere çok selamları var. Sizlerin göstermiş olduğu ilgiden dolayı çok mutlu oldu” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı