Başkanımızdan atama açıklaması
Başkanımızdan atama açıklaması

28 TEMMUZ 2019 SAAT:15.40

Bazı basın-yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan hakkımda yayınlanan haberlerle ilgili olarak; kamuoyumuzun ve hemşehrilerimizin doğru bilgilendirilmesi adına aşağıda bulunan açıklama tüm basın-yayın organlarımız ile paylaşılmıştır. Değerli Hemşehrilerim,

Bazı basın-yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan hakkımda yayınlanan haberlerle ilgili olarak; kamuoyumuzun ve hemşehrilerimizin doğru bilgilendirilmesi adına aşağıda bulunan açıklama tüm basın-yayın organlarımız ile paylaşılmıştır. 

Belediyenin ana borçları 170 milyonu aşıyordu. 
TORBEL sıradan bir şirket değil. Memurlar hariç tüm belediye personeli burada çalışıyor. 20’nin üzerinde kafeterya, iş makineleri, araç-gereç ve birçok faaliyeti bünyesinde bulunduruyor. 
Yani tüm sistem TORBEL üzerinden yürüyor. 
Geldiğimizde buranın bilerek ve isteyerek batırılmış olduğunu gördük. Ne yazık ki iki dönem belediye başkanlığı yapmış olmama rağmen yeni dönemde bir dönem aradan sonra enkaz devraldım. Güvenebileceğim kimse yoktu. Benim oğlum işletme fakültesi okumuştur. 
Burada verdiğimiz görev onun maaş ya da makam alması için değil. Başka genel müdür yardımcısı da var. Özel aracımı ve yakıtımı kullanıyor. Belediye şirketinden araç ya da yakıt almıyor. 
Günde 15 saat çalışıyor. 
Benim sağlıklı veriye sağlam bilgilere ve raporlara ihtiyacım var. Bunu da şimdilik oğlum yapıyor. Ben oğluma iş kuramayacak ya da onu işsiz bırakacak biri değilim. Buradaki iş tamamen 5-6 aylık, gerekirse 1 yıllık geçici görevlendirme niyetindedir. Oğlum gerekirse maaş da almaz.
Şirket düze çıktıktan sonra tekrar kendi yaşamına dönecektir. 
Atama kararı tamamen güven ve çalışma esaslıdır. 
Beni eleştirenlere buradan şunu söylüyorum; 
Gelsinler tüm şirket bilgi rapor ve bilançolarını görsünler. Hepsini gerekirse kamuoyu ile paylaşırım. 5 kişinin çalıştığı ve yüzlerce kişinin geldiği bir kafeteryanın 3 aylık hasıladı 300 TL gösterildiğini belgeleriyle kanıtlarım...

 Saygıyla halkımızın bilgisine sunarım.

İsmail UYGUR
Torbalı Belediye Başkanı

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı