Torbalı’da Zeytin Festivali coşkusu
Torbalı’da Zeytin Festivali coşkusu

07 KASIM 2022 SAAT:11.10

İlçemizin tarım ürünlerini ve kültürünü tanıtmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda festivaller düzenleyen belediyemiz, iki milyon ağacın bulunduğu zeytin için dün Saipler Mahallesi’nde Zeytin Festivali düzenledi

 Belediyemiz, ilçemizin tarım ürünlerini ve kültürünü tanıtmaya devam ediyor. Bu kapsamda festivaller düzenleyip hem üreticinin elindeki ürünü satmasını sağlayan hem de ilçe halkının kültür sanat etkinlikleriyle moral bulmasına öncü olan belediyemiz, etkinlik serisini sürdürüyor. İlçede yaklaşık 2 milyon zeytin ağacının bulunduğu zeytin için de Saipler’de ‘Zeytin’ festivali düzenledik. Dün Saipler Mahallesi’nde gerçekleşen Festivale Torbalı Kaymakamı Ercan Öter ve Belediye Başkanımız Mithat Tekin’in yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Festival kapsamında köylüler stantlar açıp, yöresel ve doğal ürünlerini satma fırsatı da buldu.

TEKİN: “KIRSALI KALKINDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Festivalin kapanışında ise adeta müzik ziyafeti yaşandı. İlk olarak TRT Ses Sanatçısı Ali Çakar, unutulmaz şarkıları festivale gelen vatandaşlar için söyledi. Daha sonra ise Türk Müziği’nin önemli isimlerinden Ayşen Birgör, unutulmaz bir konsere imza attı. Torbalı’nın kırsal mahallelerini kalkındırmaya devam edeceklerini ifade eden Belediye Başkanımız Mithat Tekin, “Torbalı Belediyesi olarak köylümüzün, üreticimizin yanında olmaya devam ediyoruz. İlçede 2 milyon ağacın bulunduğu zeytin için güzel bir festival gerçekleştirdik. Burada bize keyifli anlar yaşatan değerli sanatçılarımız Ali Çakar’a ve Ayşen Birgör’e ve katılım göstererek günümüzü güzel ve anlamlı kılan herkese teşekkür ederim. Kırsal mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın ürünlerini tanıtmasına yardımcı olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı