Torbalı’mızın Kurtuluşunu Haluk Levent’le kutladık
Torbalı’mızın Kurtuluşunu Haluk Levent’le kutladık

08 EYLÜL 2023 SAAT:14.00

İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılını bu yıl da bir dizi etkinlikle kutlandık. Düzenlediğimiz 7 Eylül Kurtuluş Şenliklerine ilgi yoğun olurken, kutlamalar dün akşam Haluk Levent konseri ile zirve yaptı.İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılını bu yıl da bir dizi etkinlikle kutlandık. Belediyemizin düzenlediği 7 Eylül Kurtuluş Şenliklerine ilgi yoğun olurken, kutlamalar dün akşam sona erdi. Her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü, kutlamaların ilk gününde ustaları andık. Cem Karaca, Barış Manço ve Erkin Koray’ın şarkılarını seslendiren Cem Karaca’nın solistlerinden Göksel Doğançay, Kurtuluş Şenliklerimizin ilk gününde sahne aldı. Yoğun katılımın olduğu kutlamaların ikinci gününde ise Prof. Dr. Kemal Arı’nın konuşmacı olarak katıldığı Lozan ve Mübadele konulu söyleşisi gerçekleşti. Yine şenliklerin ikinci gününde ünlü tiyatrocu Yaşar Gündem, ‘Kuvayı Milliye Destanı’ isimli tek kişilik oyunla hemşehrilerimizin karşısına çıktı.

MUHTEŞEM FİNAL HALUK LEVENT’TEN

Kutlamaların son günü ise adeta muhteşem bir finale sahne oldu. İlk olarak 7 Eylül Torbalı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü dolayısıyla, Belediye Başkanımız Mithat Tekin, Atatürk Anıtına çelenk sundu. Daha sonra ise Gazi Çamlığı Etkinlik Alanı’nda kutlama programı düzenlendi. Öğrenciler tarafından şiirlerin okunduğu programda, Belediye Halk Oyunları ekibi gösteriler sundu. Akşam saatlerinde ise enerji tavan yaptı. DJ Ersin Show ile coşan vatandaşlarımız, görsel şovlara imza attı. Kurtuluş Şenliklerimizin son etkinliğinde ise ünlü sanatçı Haluk Levent hemşehrilerimizle buluştu. İlçe protokolünün de yoğun ilgi gösterdiği 7 Eylül Stadı’ndaki konserde usta sanatçı, on binlerce kişiye söylediği şarkılar ile unutulmaz bir gece yaşattı. Hem sahne performansı hem de söylediği şarkılarla bir kez daha ilçe sakinlerimizin gönlünde taht kuran Haluk Levent, ayrıca Torbalı’nın SMA hastası bebeği Azra Güngör için de çağrıda bulundu. Kampanyası yüzde 96 oranında tamamlanan Azra Güngör için kendisine konserlerinde eşlik eden bir hayırsever arkadaşına çağrıda bulunan Levent’in çağrısı geri çevrilmedi ve tek kalemde kalan son 2 milyon liralık tutarın 500 bin lirası karşılandı.

 “KURTULUŞUMUZUN 101. YILI KUTLU OLSUN”

Konserde belediyemize ve Belediye Başkanımız Mithat Tekin’e teşekkür eden ünlü sanatçı Haluk Levent, “Torbalı’nın kurtuluşunun 101. Yılı kutlu olsun. Bu önemli günde sizlerin karşısına beni çıkardığı için Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin’e ve Torbalı Belediyesi’ne çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Belediye Başkanımız Mithat Tekin ise yaptığı açıklamada “Daha önce Haluk Levent ile Kahramanmaraş Depremi dolayısıyla Hatay’da bir araya gelmiştik. Burada işbirliklerimiz olmuştu. Şimdi yeniden böyle kutlu bir günde bir arada olmak çok güzel” ifadelerini kullandı. Başkanımız ayrıca, “Kurtuluşumuzun 101.yılı kutlu olsun” diyerek vatandaşları selamladı.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı