Masal Dünyası Parkı yenilendi
Masal Dünyası Parkı yenilendi

08 KASIM 2019 SAAT:21.00

Bölgenin en büyük tematik parkı, 2 aylık yenileme çalışması bugün sona erdi. Belediye Başkan Yardımcımız Ali Yakupoğlu, müjdeyi vererek, tematik parkın 9 Kasım Cumartesi (Yarın) kapılarını açacağını duyurdu.Belediyemiz tarafından hizmete açılan günden bu yana özellikle çocukların uğrak noktası olan ancak 2014 yılından sonra kaderine terk edilen Masal Dünyası Tematik Parkı’nda tadilat çalışmaları sona erdi. 2012 yılında Belediye Başkanımız İsmail Uygur tarafından Torbalı’ya kazandırılan ve Ege Bölgesi’nin ilk ve en büyük tematik parkı özelliği taşıyan park, 2 ay önce tadilata alınmıştı. 4 yıllık süre içerisinde bakımsızlıktan kötü bir görünüme kavuşan, aletleri kırılan, ışıklandırmaları eskiyen, boyaları dökülen ve hatta sıvaları çürüyen park, 10 deneyimli usta ekip ile başlayan yenileme çalışması son buldu. İlk günkü gibi haline dönüşen 11 bin metrekarelik tematik park, 9 Kasım Cumartesi (Yarın) kapılarını açacak.

AİLELERE MÜJDE

İlk günkü haline dönüştürülmesi için harekete geçen Belediyemiz, Tematik Parkın kapılarını yarın hizmete açacak. Özellikle çocuklar için tasarlanan ve ailelerin güzel vakit geçirmesi için yapılan Tematik Park’ta, yeniliklerin olacağı müjdesini Belediye Başkan Yardımcımız Ali Yakupoğlu verdi. Haftanın belirli günlerinde Park içerisinde bulunan eğitim binasında 4 ila 10 yaş aralığındaki çocuklara eğitim verileceğini açıkladı.

YARIN KAPILAR AÇILIYOR

Bölgenin en büyük tema parkında yenileme çalışmalarının tamamlandığını ifade eden Belediye Başkan Yardımcımız Ali Yakupoğlu, “2014 yılında kaderine terk edilen ve o günden bu yana bakımı yapılmayan bölgenin en büyük parkı 2 aylık süre içerisinde yenilendi. İlk günkü gibi yepyeni haline dönüşen parkımız, veli ve çocuklarımızın vazgeçilmezi haline gelecek. Parkımızın içerisinde bulunan eğitim ve kafemiz aktif hale gelecek. Çocuklarımız eğitimlerini görürken ailelerimiz kafede güzel zaman geçire bilecek. Yarından itibaren kapılarını açacak olan parkımıza herkesi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı