Cumhuriyet Bayramında Leman Sam, konser verecek
Cumhuriyet Bayramında Leman Sam konser verecek

26 EKİM 2022 SAAT:14:00

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 99. Yılını coşku ve gururla kutlayacağız. Yoğun bir şekilde kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramı programımızın finalinde Türkiye’nin önde gelen sanatçılarından Leman Sam ilçemizde konser verecek29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için belediyemiz hazırlıklarını tamamladı. Belediyemiz bu kapsamda ilk olarak Ressam Meliha Ayçakal’ın eserlerinin yer aldığı resim sergisini açtı. 29 Ekim’e kadar açık olacak olan resim sergisinin yanı sıra panel, tiyatro, balo, yazar buluşması ve konser etkinliklerinin gerçekleşeceği kutlama programı için hazırlıklarımızı tamamladık. Programlarımızın finalinde Türk müziğinin efsane isimlerinden Leman Sam konser verecek.

PANEL VE TİYATRO

28 Ekim günü başlayacak olan programlar çerçevesinde ‘100. Yılın Eşiğinde Cumhuriyetimiz ve Atatürk’ konulu panel İsmail Uygur Kültür Merkezimizde saat 19.00’da gerçekleşecek. Doç. Dr. Mehmet Emin Elmacı ve Dr. Ahmet Mehmetefendioğlu’nun konuşmacı olacağı panelimizin moderatörlüğünü ise Dr. Yasin Kayış üstlenecek. Aynı gün saat 20.00’da ise ‘Kurtuluşun Kadınları’ isimli tiyatro oyunumuz sahnelenecek. Metin Güler’in yönettiği tiyatro oyunu, sanatseverlere unutulmaz bir akşam yaşatacak.

CUMHURİYET YAZARLARI TORBALI’YA GELİYOR

Belediyemiz, Atatürkçü Düşünce Derneği ile işbirliği içerisinde Cumhuriyet Balosu düzenleyecek. 28 Ekim günü saat 20.00’da Çetineller Otel’de gerçekleşecek olan Cumhuriyet Balosu yoğun bir katılımla gerçekleşecek. 29 Ekim günü önemli bir kültür-sanat etkinliğimiz daha start alacak. Cumhuriyet Yazarları Buluşması isimli programımız kapsamında ülkemizin önde gelen 60 yazarı ilçemize gelecek. 3 gün sürecek etkinlikte birbirinden değerli yazarlar kitaplarının satışını yapıp, imza günleri düzenleyecek. Saat 12.30'da Gazi Çamlığı Etkinlik Alanında yapılacak olan açılışımıza tüm Torbalılı hemşehrilerimiz davetlidir.

Günün sonunda ise belediyemiz Cumhuriyet Bayramı’na yakışır bir kutlama yapacak. Pancar’da gerçekleşecek olan konserimizde Türk Müziği’nin yaşayan efsanelerinden Leman Sam en sevilen şarkılarını Torbalılı hemşehrilerimiz için seslendirecek. Saat 20.00’de gerçekleşecek olan konserimiz Pancar Meydanı’da yapılacak.

İZBAN sayesinde ulaşımın da oldukça kolay olacağı konser için hazırlıkların sürdüğünü ifade eden Belediye Başkanımız Mithat Tekin, “Cumhuriyetimiz 99 yaşında. Torbalı Belediyesi olarak Cumhuriyet Bayramı için kültür ve sanat dolu bir program hazırladık. Önemli etkinlikler gerçekleşecek. Programların finalinde değerli Sanatçı Leman Sam Cumhuriyet coşkumuza ortak olmaya geliyor. Etkinliklerimize tüm hemşehrilerimiz bekliyoruz. Şimdiden ulusumuzun şanlı bayramını kutluyorum. Yaşasın Cumhuriyet!” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı