Avrasya Maratonu’na Torbalı damgası
Avrasya Maratonu’na Torbalı damgası

12 KASIM 2020 SAAT:16.30

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından organize edilen İstanbul Maratonu'nda erkeklerde belediyemizi temsilen 3 ayrı sporcu yarıştıİstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından organize edilen bu yıl N Kolay'ın isim sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Maratonu'nda erkeklerde belediyemizi temsilen 3 ayrı sporcu yarıştı. Daha önce Torbalı’nın göğsünü çeşitli organizasyonlarda temsil edip, gururlandıran Tuncay Saraç, Mehmet Çiçek ve Özay Atasoy, dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan Avrasya Maratonu’nda ilk 100’e girerek ilçeyi bir kez daha gururlandırdı. Aldıkları madalyalarla Belediye Başkan Yardımcımız Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Serkan Tekin’i ziyaret eden sporcular, kendilerine destek olan belediyemize teşekkür etti.

BAŞARILI SONUÇLAR

"Dünyanın kıtalararası koşulan tek maratonu" unvanını taşıyan Dünya Atletizm Birliği (World Athletics) tarafından "altın kategori"de gösterilen maraton 42. kez gerçekleşti. Maratonda (42 kilometre 195 metre) salgına dair tüm etkinlik tedbirleri alınarak, yüksek hijyen standartları ve sosyal mesafe kuralına dikkat edilerek, 4 bin kişilik kısıtlı kontenjanla parkura çıkıldı. Bu parkurda yer alan ve belediyemizi temsilen parkurda koşan Tuncay Saraç 3 saat 14 dakikalık performansla koşuyu 32’nci, Mehmet Çiçek 3 saat 17 dakikalık performansla koşuyu 33’üncü, Özay Atasoy ise 4 saat 15 dakikalık performansla 80.sırada tamamladı.

TEKİN: SPORUN VE SPORCUNUN DESTEKÇİSİYİZ

Aralarında dünyanın dört bir yanından gelen profesyonel atletlerin de olduğu parkurda 4 bin kişi arasından bu sonuçların alınmasının kendilerini gururlandırdığını ifade eden Belediye Başkan Yardımcımız Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Serkan Tekin, “Torbalı’dan 3 genç arkadaşımız Avrasya Maratonu’nda koştu. 4 bin sporcu arasından bu 3 arkadaşımızın ikisi ilk 50’de biri de ilk 100’e girme başarısı gösterdi. Bu başarılar bizleri de gururlandırdı. Torbalı Belediyesi olarak her zaman sporun ve sporcunun yanındayız” ifadelerini kullandı.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı