Pazarda HES kodu denetimleri devam ediyor
Pazarda HES kodu denetimleri devam ediyor

15 EKİM 2020 SAAT:15.30

Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekipler, pazarcı esnafına getirilen Hayat Eve Sığar (HES) Kodu alma zorunluluğu ile ilgili denetim başlattı. Denetimlerde, pazarcıların zorunluluğa uyduğu görüldü.Koronavirüsle mücadele kapsamında İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulunun geçtiğimiz günlerde aldığı karar uyarınca, mahalle ve semt pazarlarında, pazarcı esnafına Hayat Eve Sığar (HES) Kodu alma zorunluluğu getirildi. Karar ile birlikte Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekipler mahalle ve semt pazarlarında pazarcı esnafına getirilen HES Kodu uygulamasına yönelik denetimlere başladı. İlçe genelinde çeşitli günlerde kurulan semt pazarlarında tezgah açan pazarcı esnafına tek tek HES Kodu sorgulaması yapan zabıta ekiplerimiz, HES kodu alamamış pazarcı esnafına mobil uygulama üzerinden nasıl kod alınacağı konusunda da destek oldu.

ZABITA KOLAYLIK SAĞLADI

Karar doğrultusunda pazarcı esnafının HES kodu sorgulamasına da başlandı. Bu kodu zabıta ekiplerimize göstermeyen ya da durumu riskli çıkanların, pazaryerlerinde satış yapmasına izin verilmiyor. Kararın ardından Torbalı’da başlayan HES kodu denetimleri bugün de Tepeköy Mahallesi’nde kurulan semt pazarı ile devam etti. Zaman zaman esnafa HES kodunun nasıl alınması gerektiğiyle ilgili yardımcı olan ekiplerimiz, HES kodu alınmaması durumunda yaptırımlar uygulanacağını pazar esnafına bildirdi.

YAKUPOĞLU: İŞİ SIKI TUTUYORUZ

Virüsün Türkiye’de ortaya çıktığı ilk günden bu yana işi sıkı tuttuklarını ifade eden Belediye Başkan Yardımcımız Ali Yakupoğlu, “Torbalı Belediyesi olarak kent genelinde aldığımız ve almaya devam ettiğimiz önlemlerle bu virüse karşı mücadelemizi sürdürüyoruz. Ayrıca hizmet binalarımızda sosyal mesafe, temizlik ve maske konularını özellikle dikkat ediyoruz. Son olarak İl Hıfzısıhha Kurulu'nun kararı doğrultusunda, pazaryerlerindeki denetimlerimizi artırdık. İnşallah en kısa sürede bu süreci, hep birlikte başararak atlatırız” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı