Bölgede yaraları sarıyoruz
Bölgede yaraları sarıyoruz

13 EYLÜL 2019 SAAT:09.50

Ayrancılar’da yol kenarındaki istinat duvarının çökmesi sonrasında 2 araç göçük altında kaldı. Apartman sakinleri tahliye edildi. Belediyemiz mağdur ailelere yardım eli uzatarak, her türlü ihtiyaçlarını gidermek için kolları sıvadı.Önceki gün Ayrancılar Mahallesi'nde, 7 katlı apartmanın önündeki istinat duvarının çökmesiyle, bazı daireler zarar gördü. Park halindeki bir otomobil ile motosiklet göçük altında kaldı. Belediyemiz ve İzmir Büyükşehir ekipleri, enkaz kaldırma bugün itibariyle başladı. Belediyemiz, tahliye edilen apartman sakinlerinden bazılarını otelde ağırladı. Diğer daire sakinleri ise Ayrancılar bölgesinde bulunan yakınlarına gitti.

ÇALIŞMA BAŞLADI

Salı günü istinat duvarının kayması sonucu apartman sakinleri can havli ile kendilerini dışarı attı. 2 aracın göçük altında kalmasının ardından iki dairenin dış bölümünün de zarar görmesiyle apartman kullanıma kapatıldı. Fen İşleri Müdürlüğümüz çalışma başlattı.

ENKAZ KALDIRILACAK

İstinat duvarının çökmesinin ardından yapılan incelemeler sonrası, Büyükşehir Belediyesi, İZSU ekipleri ve Belediyemiz enkaz kaldırma çalışmalarına başladı. Belediye Başkan Yardımcımız Ali Yakupoğlu, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Burada doğalgaz, su ve kanalizasyon hatlarının bulunduğunu, bu hatların değişmesi gerektiğini söyleyen Başkan Yardımcımız Ali Yakupoğlu, çalışmaların yapılabilmesi için öncelikle enkaz kaldırma işlemlerinin tamamlanması gerektiğini belirtti. Yaptıkları incelemelerde binanın kolonlarında hasar oluşmadığını gördüklerini aktaran Yakupoğlu, "Kolonlarda herhangi bir hasar yok. Ama bilirkişiler de inceleme yapacak. Yarın enkazın tamamen kaldırılacağını tahmin ediyorum. Ardından da istinat duvarı yapılacak. Bina kullanılacak halde getirildikten sonra yeniden teslim edilecek" dedi.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı