1 Mayıs Coşku İle Kutladık
1 Mayıs'ı Coşku İle Kutladık

30 NİSAN 2024 SAAT:18.30

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü coşkuyla kutladık. Belediye Başkanımız Övünç Demir’in öncülüğünde Belediye Hizmet binasında toplanan belediye işçilerimiz, halaylarla, marşlarla 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı.1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü coşkuyla kutladık. Belediye Başkanımız Övünç Demir’in öncülüğünde Belediye Hizmet binasında toplanan belediye işçilerimiz, halaylarla, marşlarla 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı. İşçilerle tek tek tokalaşan Başkanımız, 1 Mayıs’ın emeğin, alın terinin, dayanışmanın ve birlik ruhunun simgesi olduğunu kaydetti. Kutlama programına Belediye İş Sendikası İzmir 4 No’lu Şube Başkanı Ayhan Doğan da katıldı.

GURURUMUZ ORTAK OLACAK

Belediye Başkanımız Övünç Demir, 1 Mayıs nedeniyle yaptığı açıklamada, “1 Mayıs dünya çapında birlik, dayanışma ve daha güzel bir yaşam için mücadelenin simgesi. Hepimizin malumu; yaşanan ekonomik sıkıntılar sadece rakamlara değil, hayatlarımıza yansıyor, mutfağımızda kaynayan tencereyi doğrudan ilgilendiriyor. Bizler emeği ve alın terini her zaman en yüce değer olarak görüyoruz. Bu nedenle sizleri, omuz omuza çalıştığımız, gecemizi gündüzümüze kattığımız yol arkadaşı olarak görüyoruz. Yağmur çamur, sıcak soğuk demeden üreten her arkadaşımız, aynı zamanda bizim ortak emeğimizi temsil ediyor. Bu yüzden hepimizin sorumluluğu çok büyük ancak birlikte başardığımız her işte de gururumuz ortak olacak” ifadelerini kullandı.

GÜNDOĞDU’YA DAVET

Başkanımız, “Yola çıkarken söylediğimiz ‘Çok emek güçlü gelecek’ şiarı ile Torbalımız için yine çok emek vermeye devam edecek, güçlü bir geleceği el ele inşa edeceğiz. Bu duygu düşüncelerle 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününüzü işçinin, emekçinin bayramını şimdiden kutluyor; hepinize sevgilerimi sunuyorum” dedi. Konuşmasının ardından işçilerle birlikte halay çeken Başkanımız, 1 Mayıs’ta Gündoğdu Meydanı’nda olacağını hatırlatarak herkesi Gündoğdu’ya davet etti.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı