Tesislerimize Turuncu Çember sertifikası
Tesislerimize Turuncu Çember sertifikası

06 EKİM 2020 SAAT:14.15

Pandemi sürecinde yeme içme tesislerindeki hijyeni en üst düzeye çıkarmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Turuncu Çember uygulaması başlatıldı. Belediye tesislerimiz de Turuncu Çember alabilmek için başvuru yaptı. 2 gün süren kontrollerin ardından 8 tesisimiz yüzde 100 başarı oranı ile bu sertifikayı almaya hak kazandı.

 İzmir Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda yürütülen Turuncu Çember Sertifikası çalışmaları devam ediyor. İlçemizde ilk turuncu çember sertifikası denetimleri yapıldı. Belediyemiz tarafından işletilen Hipodrom Kafe, Beyaz Kafe, Kır Kahvesi, Çamlık Kafe, Barış Kafe, Suyun Başı Kafe, Üç Pınarlar Kafe ve Meydan Kafe de iki gün süren denetimlerin sonucunda Turuncu Çember aldı. Gelen ekip tarafından incelenen 8 tesisimiz yapılan kontroller sonrası yüzde 100 başarı oranı ile bu sertifikayı almaya hak kazandı.

 

Turuncu Çember nedir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Turizm Hijyen Kurulu dünyayı tehdit eden koronavirüs küresel salgını süresince turizm faaliyetlerinin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için hijyen ve güvenlik standartlarını belirledi. Kurulun belirlediği kriterler doğrultusunda Turuncu Çember sertifikası dağıtılmaya başlandı. Turuncu Çember sertifikası, İzmir’deki işletmelerin normalleşme sürecine uyumunu kolaylaştırmayı ve Turuncu Çember’e sahip işletmelerin yurtiçi ve yurtdışı platformlarda tanıtımını yaparak İzmir’in turizm sektörüne katkıda bulunmayı amaçlıyor.

 

Yeme içme tesisleri kategorisinde 100 üzerinden asgari 75, konaklama tesisleri kategorisinde ise 200 üzerinden asgari 150 puan alan işletmeler Turuncu Çember almaya hak kazanıyor. Turuncu Çember sertifikasını alan işletmeler, turuncucemberizmir.com internet sitesindeki İzmir haritasında güvenle tercih edilen işletmeler olarak yer alıyor.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı