Belediyemizin kurslarıyla yeteneklerini keşfettiler
Belediyemizin kurslarıyla yeteneklerini keşfettiler

06 AĞUSTOS 2019 SAAT:13.30

Yaşamlarının bir yerine sanatı dâhil eden çocuk, genç-yetişkin her yaştan kursiyerler Belediye Kültür Merkezimizde gerçekleşen eğitimler sayesinde profesyonel ressamlara adeta taş çıkarıyorBelediyemiz bünyesinde açılan resim kursu birçok Torbalılı vatandaşın hayatına renk kattı. Yaşamlarının bir yerine sanatı dâhil eden çocuk, genç-yetişkin her yaştan kursiyerler Belediye Kültür Merkezimizde gerçekleşen eğitimler sayesinde profesyonel ressamlara adeta taş çıkarıyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesinde açılan resim kursunda eğitim alan öğrenciler, sanatla iç içe bir ortamda temel resim teknikleri ve uygulama çalışmaları yapıyor. Aldıkları eğitim çerçevesinde yaptıkları resimlerle kendilerine hayranlık uyandıran kursiyerler, haftanın 5 günü kursa katılıyor. Kadın kursiyerler çocuklarıyla da kurslara katılarak hem onların da sanatla buluşmasını sağlıyor hem de akıllarını çocuklarında bırakmamış oluyor

KİMİ EV HANIMI KİMİ EMEKLİ KİMİ DE ÖĞRENCİ

Düzenlenen kurslarımızda hayli mesafe kat eden kursiyerler, yağlı resim, guaj boya ve kumlama gibi kategorilerde eğitim alıyor. 3 ayrı yaş kategorisinde gerçekleşen eğitimler ücretsiz olarak verilirken, kurslara katılmak isteyenler Belediye Kültür Merkezimizde kurs başvurusu yapabiliyor. Ortak noktaları içlerinde kalan resim sevgisini yıllar sonra tuvalle buluşturmak olan yetişkinlerin kimi ev hanımı kimi emekli bireylerden oluşurken, ortaya çıkarılan eserler görsel şölene neden oluyor. Eğitmen Serdar Yalçınkaya eşliğinde haftanın 5 günü verilen derslerde 100 kursiyere görmek ve bakmak arasındaki ayrım, gördüğünü doğru olarak algılamak, renklendirme ve soyutlama uygulamaları farklı tekniklerle (desen, boya, kolaj gibi) öğretiliyor.

TEKİN: KURSLARIMIZ DEVAM EDİYOR

Belediye olarak sanat çalışmalarına ve eğitimlerine önem verdiklerini ifade eden Kültür ve Sanat İşleri Müdürümüz Serkan Tekin, “Belediye Kültür Merkezimiz bünyesinde açılan ve eğitimleri devam eden resim kurslarımız hızla devam ediyor. Kursiyerlerimiz gerçekten hayranlık duyacağımız eserlere imza atıyor. İlginin ve başarının bu denli yüksek olması bizleri sevindiriyor. Sadece resim değil, birçok sanat dalında kurslarımız devam ediyor. Detaylı bilgi ve kurs programlarımız için dileyen herkesi kültür merkezimize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı