Torbalı standına yoğun ilgi
Standımıza yoğun ilgi

30 AĞUSTOS 2021 SAAT:16.00

Belediyemiz, CHP’li belediyelerin katılımıyla İstanbul Avrasya Gösteri Merkezi’nde düzenlenen “CHP’li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi”nde yerini aldıBelediyemiz, CHP’li belediyelerin katılımıyla İstanbul Avrasya Gösteri Merkezi’nde düzenlenen “Tarımsal Kalkınma Zirvesi”nde yerini aldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayan zirvedeki belediyemizin standında bulunan Belediye Başkanımız Mithat Tekin, Türkiye genelinde zirveye katılan CHP’li belediye başkanları ve katılımcılara Torbalı’da yetişen tarım ürünlerini ve belediyemizin tarım politikalarından bahsetti.

CHP’NİN ÖNEMLİ İSİMLERİ TORBALI STANDINDA

Belediyelerin çalışmalarını görünür kılmak için “üreten belediye” ve “sosyal belediyecilik” anlayışının öne çıkan örneklerinin sergilendiği etkinlik, 30 Eylül - 2 Ekim 2021 tarihleri arasında ziyarete açık olacak. Bu yıl çeşitli tarım festivalleriyle üreticinin kalkınmasının, ürünlerini tanıtmasının önünü açan belediyemizin standında zeytin, kuru domates, kuru incir gibi lezzetler katılımcılar ve ziyaretçilere tattırılırken, belediyemiz öncülüğünde üretilen zeytin kolonyası da takdim edildi. Standımızı CHP’nin önemli isimleri de ziyaret edip, bilgiler aldı. Öte yandan belediyemizin geliştirdiği, belediyenin tarlalarına ekilen buğdayların, una dönüştürülüp ‘Sizin tarlanızdan sizin sofranıza’ sloganı ile ilçedeki ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasını kapsayan proje de büyük beğeni topladı.

BAŞKAN TEKİN: TARIMSAL KALKINMANIN FİTİLİNİ ATEŞLEYECEĞİZ

Zaman zaman diğer belediye stantlarını gezip, belediyelerin çalışmalarını da gözlemleyen Belediye Başkanımız Mithat Tekin “Torbalı hem sanayi hem de tarım kenti. Bunun yanı sıra tarıma dayalı sanayimiz de yıldan yıla gelişiyor. Son yıllarda alternatif ürünlerin de yetiştirildiği, 4 mevsim üretimin devam ettiği ilçemizi zirvede 3 gün boyunca tanıtacağız. Zirvede ayrıca belediyemizin bazı daire amirleri de yer alarak, diğer belediyelerin çalışmalarını da takip ediyor. Onlardan da model alacağımız projelerle ilçemizde tarımsal kalkınmanın fitilini ateşlemek istiyoruz. Yerli üreticimizin kalkınması için projelerimiz ve çalışmalarımız devam edecek” dedi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı