Meyvelerin efendisi için festival
Meyvelerin efendisi için festival

09 AĞUSTOS 2022 SAAT:14.00

Belediyemiz, tat anlamında dünyada eşi benzeri olmayan, aroması kendisine has olan ve özellikle Çapak Mahallesi’nde yetişen bardacık inciri için bu Pazar festival düzenliyor.


 

 Belediyemiz, tat anlamında dünyada eşi benzeri olmayan, aroması kendisine has olan ve özellikle Çapak Mahallesi’nde yetişen bardacık inciri için bu Pazar festival düzenliyor. Hem ilçemize has bardacık incirinin tanıtılması hem de kır turizminin canlandırılması amacıyla düzenlediğimiz festivalde; konserler, komedi performansları ve çeşitli etkinlikler gerçekleşecek. Türk Halk Müziğinin önemli isimlerinden TRT Sanatçısı Ethem Kaya ve festivallerin aranan ismi Zeynep İlhan’n sahne alacağı festivalimizde Türkiye’yi kahkahaya boğan Komedi Dans üçlüsü de özel gösteriye imza atacak. İzmir’den ve Torbalı’dan festivale katılmak isteyenler için de 10.00’dan itibaren her saat başı İZBAN Tepeköy istasyonundan belediyemizin ücretsiz araçları servis hizmeti verecek. Gün boyu etkinliklerin olacağı Çapak’ta konser saat 17.00’da başlayacak.

Belediye olarak ilçedeki yerel lezzetlerin tanıtımına katkı koymayı, üreticiye destek için bu tür festivaller yapmayı sürdürdüklerini kaydeden Belediye Başkanımız Mithat Tekin, “Torbalı’nın değerlerini tanıtmaya devam ediyoruz. Torbalı’mızın önemli tarım ürünlerinden olan ve bölgemize has gerek tadı gerekse de görünüşü ile dikkat çeken bardacık cinsi incirimiz için Çapak’ta festival düzenliyoruz. Hem Bardacık İnciri’ne geniş bir pazar oluşturmak hem de kır turizmini canlandırmak açısından bu festivallerimizi artıracağız. Festivalimize tüm İzmir’i bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı