Belediyemize Ait İlk Kitap Kafemizi Açtık.
Belediyemize Ait İlk Kitap Kafemizi Açtık.

22 MAYIS 2023 SAAT:16.00

Belediyemiz, fiziki olarak sıkıntı yaşayan kentteki kütüphane ihtiyacına alternatif çözüm olacak Kitap Kafe projesini hayata geçirdi.Gençlerin yoğun talebi sonrası, Belediye Başkanımız Mithat Tekin’in talimatıyla hızlı bir şekilde hazırlıklarına başlanan Kitap Kafe, önceki gün geniş bir katılımla açıldı. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında gençlere armağan niteliğinde açılan kafenin açılış törenine Belediye Başkanımız Mithat Tekin’in yanı sıra, CHP İzmir Milletvekili Seda Kaya Ösen, Meclis Üyeleri, CHP İlçe Başkanı Övünç Demir, DEVA Partisi İlçe Başkanı Abdullah Sancar ve çok sayıda STK temsilcisi ile vatandaşlar katıldı. Çayın 3 lira olduğu, öğrenci tarifesinin olduğu Kitap Kafemizde ücretsiz ikramlar da bulunacak. Öte yandan ilçe genelinde kitap Kafe sayısının ilerleyen dönemlerde artacağı da açılışta müjdelendi.

BAŞKANIMIZDAN MÜJDE

Rahat bir ortamda ders çalışmak, sınava hazırlanmak ya da kitap okumak isteyenleri ağırlayacak olan Kitap Kafe, Muzaffer Kebabçıgil Koruluğu karşısında (Muratbey Mahallesi 3552. sokak) yer alıyor. İlk günden kitapseverlerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Kitap Kafe’nin açılışında konuşan Belediye Başkanımız Mithat Tekin, “Sevgili gençler, siz istediniz, biz yerine getirdik ve Torbalı'mızın ilk Kitap Kafesi'ni açtık. Hayırlı, uğurlu olsun. Sırada diğerleri var. Burayı eğitim, kültür, sanat gibi etkinliklere ev sahipliği yapabilecek şekilde düzenledik. Torbalı halkının bu kafemize gerekli ilgiyi göstereceklerine inanıyoruz. Açılışımıza katılan herkese, özellikle İzmir Milletvekilimiz Seda Kaya Ösen'e, İlçe Başkanlarımıza, Meclis Üyelerimize teşekkür ederim...” ifadelerini kullandı.

BİR DE ÖĞRETMEN GÖREV ALIYOR

Başkan Tekin’den sonra açıklamalarda bulunan CHP İzmir Milletvekili Seda Kaya Ösen, “Gerçekten Torbalı’ya yakışan bir kafe olmuş. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Gençlerimiz için hayırlı olsun” dedi. Öte yandan satranç oyun alanının da bulunduğu kafede bir de atanamamış öğretmen görevli. Burada çalışan görevli öğretmen hem kitaplar konusunda hem de takviye eğitim anlamında gelen tüm konuklara yardımcı olacak.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı