Belediye Başkanımıza Altın ‘Onur madalyası’
Belediye Başkanımıza Altın ‘Onur madalyası’

28 EKİM 2019 SAAT:15.00

Wunsiedel Kaymakamı Dr. Karl Döhler emekliye ayrılacak olmasından dolayı bugün Belediye Başkanımız İsmail Uygur’a veda ziyareti gerçekleştirdi. Kaymakam Döhler, Başkanımız İsmail Uygur’a kardeş kent projesine verdiği büyük destekten dolayı altın onur madalyası verdi.35 yıllık Türk-Alman ilişkilerine önemli katkılar sağlayan Torbalı-Wunsiedel kardeş kent projesi, Torbalı Belediyesi’nin destekleri ile ayakta durmaya devam ediyor. 4 yıldır öğrenci değişiminin olmadığı iki kent arasında Belediye Başkanımız İsmail Uygur’un yeniden başkan seçilmesiyle öğrenci değişimleri kaldığı yerden devam etmeye başladı. Wunsiedel kardeş kent Kaymakamı Dr. Karl Döhler ve ilçe Meclis üyeleri, Döhler’in emekli olması nedeni ile Torbalı’ya geldi. Veda ziyareti kapsamında Belediye Başkanımız İsmail Uygur, Belediye Meclis üyeleri ile bir araya gelerek vedalaştı.

KARDEŞ KENT BULUŞTU

Kardeş kent olma ve Torbalı ile ilişkilerin güçlenmesi için büyük bir katkı sağlayan Wunsiedel Kaymakamı Dr. Karl Döhler, emekli olmasıyla Torbalı’ya veda ziyareti gerçekleştirdi. Torbalı Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen görüşmede Belediye Başkanımız İsmail Uygur’a kardeş kent projesine verilen desteklerden dolayı, Wunsiedel Kaymakamı Dr. Karl Döhler tarafından Uygur’a onur madalyası verdi.

PROGRAMLARIMIZ DEVAM EDECEK

Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıda Belediye Başkanımız İsmail Uygur, yapılan veda ziyaretinden dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, “Alman dostlarımızı Torbalı’da görmekten gerçekten çok mutluyum. 4 yıldır kardeş kent programlarımıza ara verilmişti. Tekrar bu programın başlatılmasıyla sayın kaymamamıza teşekkür ediyoruz. Küçük bir grupta olsa gençlerimize oraya gidip geldiler. Önümüzdeki süreçte programımız gelişerek devam edeceğine inanıyorum. Ayrıca ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederim” diye konuştu.

BAŞKAN UYGUR DOSTLUK OLUŞTURDU

Daha sonra Wunsiedel Kaymakamı Dr. Karl Döhler açıklama yaptı. Torbalı’ya gelmekten büyük bir mutluluk duyduklarını ifade ederek sözlerine başlayan Döhler şunları söyledi: “Wunsiedel ile Torbalı arasındaki kardeş kent için verilen hizmetlerden dolayı Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’a teşekkür ederiz. Sevgili İsmail Uygur, Wunsiedel ile Torbalı arasındaki ortaklılığımızı hayata geçirme için değerli çabalarınızdan dolayı 2013yılında altın onur madalyasına layık görmüştüm. Yeniden Belediye Başkanı seçilmenizden sonra nihayet bunu gerçekleştirmek istiyoruz. Farklı kültürlerdeki insanları bir araya getirdiği için kardeş kent projesi çok güzel bir ortaklıktır. Eski Almanya Cumhurbaşkanın dediği gibi; ‘İnsanlar bir araya geldikçe anlayış gelişir, anlayış olan yerde dostluk gelişir. Dostluk olan yerde barış gelişir.’ Sevgili İsmail Uygur işte sizde bu anlayışla hareket ettiniz. İnsanların bir araya gelmesini, aralarında dostlukların oluşmasına neden oldunuz. Dolayısıyla bu onur madalyasını size vermek benim için özel bir mutluluktur. Çünkü ortaklığımıza özel katkılarda bulundunuz. Sonuç olarak, iki bölgede yaşayan insanların ve aynı zamanda kültürlerin bir birine yabancı olmamasının yolunu açtı. Projeye verilen tüm desteklerden dolayı bir kez daha teşekkür ederiz.”

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı