Belediye başkanımız sanayiciler ile buluştu
Belediye başkanımız sanayiciler ile buluştu

08 TEMMUZ 2021 SAAT:14.40

Belediye Başkanımız Mithat Tekin, Ticaret Odası’nın organizasyonu ile ilçedeki büyük sanayi kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi. Fabrikacıların sorunlarını birinci ağızdan dinleyen Tekin, “İlçemizin markalarına önem verip sorunlarının çözümüne öncelik vereceğiz” dedi.Torbalı Ticaret Odası (TTO) ilçedeki büyük sanayi kuruluşlarının üst düzey yöneticilerini, Belediye Başkanımız Mithat Tekin ile buluşturdu. Tanışma ve sorun dinleme toplantısına dev markaların üst düzey temsilcilerinin yanı sıra TTO Başkanı Abdulvahap Olgun, Meclis Başkanı Erkan Aksoy, Belediye Başkan Vekilimiz Mehmet Baykara ve ilgili birim yöneticilerimiz katıldı. Sanayicinin, belediye ile uyumu başta olmak üzere ekonomik ve yerel birçok konunun masaya yatırıldığı toplantı oldukça verimli geçti. Daha önce yapılan anketle de ilçe sanayicisinin sorunlarını tespit eden Torbalı Ticaret Odası’nın Başkanı Olgun, yol kanalizasyon, atık su arıtma tesisi ve atık su bedeli ile ilgili olarak yaşanan sorunları anlattı. Başkan Tekin’e üretimleri hakkında bilgi veren firma temsilcileri ise yerel sorunlarını ve belediyeden beklentilerini gündeme getirdi.

BERABERLİK VURGUSU

Tek tek firmaların temsilcileri ile tanışan ve üretim sahaları hakkında bilgi alan Belediye Başkanımız Mithat Tekin, toplantının çok verimli geçtiğini belirterek, “Sanayici ve işadamlarının yaşadıkları sorun ve çözüm önerilerini dile getirdikleri bu toplantı bizim için çok faydalı oldu, üzerimize düşeni yapacağız. İlettiğiniz tüm sorunları ekibimiz not aldı, çözüm için çalışma yapacağız. Büyükşehir Belediyemizle ilgili sıkıntılarda da aracı olacağız. Önümüzdeki süreçte sanayicilerimizin üretimlerini ve tesislerini yerinde görmek için fabrika ziyaretleri de yapacağız.” dedi. Bir sanayicinin ‘İlk defa bir belediye başkanı bizimle buluşup sorunlarımızı dinliyor’ ifadeleri üzerine Belediye Başkanımız, “Beraber olursak başarı gelir. Sizlerin de görüşleri bizler için önemli. Önemli olan el ele verebilmek” ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAF JESTİ

Sanayici ile belediye arasındaki diyaloğun önemine vurgu yapan TTO Başkanı Olgun, “Belediye Başkanı Sayın İsmail Uygur’un vefatı sonrası mecliste yapılan seçimle belediye başkanı seçilen daha önce odamızın da yönetiminde görev alan Mithat Tekin’i odamızda ağırlamaktan çok mutluyuz. Hem Torbalı hem ülke ekonomisine ciddi derecede katkı koyan, ilçede on binlerce kişinin istihdamını sağlayan yatırımcılarımızın ilçe ile uyumu için ilçe yöneticileri ile sık sık bir araya gelmelerini önemsiyoruz. Sanayicimizin yaşadığı sıkıntıları bu vesile ile birinci ağızdan iletme şansı bulduk. Üyelerimizin sorunlarının çözümü için kapıları aşındırmaya, dertlerimizi her platformda bıkmadan usanmadan anlatmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Toplantı sonrası TTO Başkanı Olgun ve Meclis Başkanı Aksoy, odanın arşivinde yer alan Başkan Tekin’in daha önce oda yönetiminde görev aldığı sırada çekilen bir fotoğrafı hediye etti.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı