Başkan Mithat Tekin’li ilk meclis gerçekleşti
Başkan Mithat Tekin’li ilk meclis gerçekleşti

18 MAYIS 2021 SAAT:16.00

Mayıs ayı meclis toplantısının ilk oturumu gerçekleştirildi. Belediye Başkanımız Mithat Tekin yönetiminde gerçekleşen toplantı sakin geçti.

  

Mayıs ayı meclis toplantısının ilk oturumu gerçekleştirildi. Belediye Başkanımız Mithat Tekin yönetiminde gerçekleşen toplantı sakin geçti. Belediye Başkanımız Mithat Tekin yönetiminde gerçekleşen toplantıda seçim sonrası CHP’den ve DEVA Partisi’nden istifa ederek AK Parti’ye geçen Mustafa Akbıyık ile İlknur Demirtaş bu kez AK Parti sıralarında yer aldı. Meclis açılışında konuşan Başkanımız Mithat Tekin, seçim sonrası birlik mesajı vererek “Belediye başkanımızın vefatı sonrası beni Torbalı’nın yeni belediye başkanı seçen meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Torbalımıza en iyi hizmeti meclis üyelerimizle hep birlikte vereceğimize inanıyorum” dedi. Merhum Belediye Başkanımız İsmail Uygur’un vefatı ve Mithat Tekin’in başkan seçilmesi sebebiyle yedek üye olan Engin Gülten Millet İttifakı’nın yeni meclis üyesi oldu.

İSTİFALAR SONRASI YENİDEN KOMİSYON SEÇİMLERİ YAPILDI

Toplantıda belediye başkanı seçilen Mithat Tekin ile CHP ve DEVA Partisi’nden seçim sonrası istifalar sebebiyle belediye denetim komisyonu, bütçe kesin hesap komisyonu, imar komisyonu, kentsel dönüşüm komisyonu ile yeniden üye belirlenmesi için seçim yapıldı. Meclis katip üye yedek üyesi olan Mustafa Akbıyık’ın yerine yapılan gizli oylamada CHP’li Meclis Üyesi İlker Yıldız yeni yedek üye oldu. Denetim komisyonu için yapılan gizli oylamada Yıldız Sivrikaya ve Mesut Güler yeni üye olarak seçildi. Gizli oylamalarda CHP’li 17 üyenin tam oy verdiği görüldü. Bütçe Kesin Hesap Komisyonu’na Özkan Altun ve Engin Gülten, İmar Komisyonu’na Mehmet Baykara, Kentsel Dönüşüm Komisyonu’na Musa Serbest seçildi.

FİLİSTİN İÇİN ORTAK TAVIR

Millet İttifakı adına söz alan CHP’li Meclis Üyesi Yıldırım Baytekin, Millet İttifakı Grubu olarak İsrail’in Filistin’e karşı başlattığı saldırılara tepki gösterdiklerini belirtti. İsrail’e karşı net ve güçlü bir tavır alınması şarttır. İsrail’in saldırganlığının karşısında durmaya, Filistin’in bağımsızlık mücadelesini savunmaya devam edeceğiz” dedi. Cumhur İttifakı adına söz alan AK Partili meclis üyesi Sedat Eren, “İsrail’in Filistin’e yönelik saldırısı için ise “mukaddes şehir Kudüs’ün haysiyet korumak boynumuzun borcudur. Filistinli kardeşlerimizin yanında Türkiye göstermektedir. Türkiye tüm mazlumların yanındadır. İsrail işgal güçlerinin Kudüs’teki saldırıları sona ermelidir. Bölge istikrarı açısından BM devreye girerek ve adil bir çözümün bulunması tesis edilmelidir” dedi.

AYDIN OTOYOLU’NA YENİ BAĞLANTI YOLU

Diğer yandan Aydın-İzmir Otoyolu üzerinden Pancar OSB’ye gidiş gelişlerin sağlanması için kavşak proje yapılması konusunda Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan imar planı değişikliği projesine belediyemiz tarafından onay verildi. Meclisin birinci oturumu bu maddelerle sona ererken, ikini oturum 25 Mayıs Salı günü saat 15.00’da gerçekleşecek.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı