Meclis olağanüstü toplandı
Meclis olağanüstü toplandı

17 ŞUBAT 2021 SAAT:17.30

Belediye Meclisimiz olağanüstü bir toplantı gerçekleşti. Büyük çoğunluğu revizyon plan değişikliğinden oluşan 123 maddenin görüşüldüğü meclis toplantısında tüm maddeler oy birliği ile kabul edildiBelediye Meclisimiz olağanüstü bir toplantı gerçekleşti. Büyük çoğunluğu revizyon plan değişikliğinden oluşan 123 maddenin görüşüldüğü meclis toplantısında tüm maddeler oy birliği ile kabul edildi. Yapılan imar revizyon plan değişikliğiyle ilgili maddeler görüşüldü. Askı süresi boyunca hak sahiplerinin yaptığı itirazların değerlendirilmesini kapsayan bu önergeler oy birliği ile kabul edildi. Meclisin önemli maddelerinden biri de Torbalı Devlet Hastanesi’nin bahçesinde bulunan 3 bin 662 metrekarelik alanla ilgili oldu.

HASTANE BAHÇESİNE DÜKKANLAR YAPILACAK

Bu alan Belediyemiz tarafından önceki dönem de Ticaret Alanı olarak planlanıyordu. Bu alanda iki katlı ticari alanları yapılması için meclise önerge getirildi. Vatandaşların en ufak ihtiyacı için hastaneden sanayiye gitmek zorunda kaldığını, bu süreçte kullanılan üst geçidin sağlıklı olmadığını ve vatandaşların büyük sıkıntı çektiğini ifade eden Belediye Başkanımız İsmail Uygur, alana dükkanların yapılması için yetki istedi.

UYGUR, ÇAĞLAR’IN ÖNERİSİNİ YERİNDE BULDU

AK Parti Grup Sözcüsü Özgür Erman Çağlar bu önergeye bir de öneriyle yaklaştı. Aynı alana yatılı hasta yakınlarının konaklayabileceği bir tesis de yapılabileceğini ifade eden Çağlar’a Başkanımızın yaklaşımı olumlu oldu. Belediye Başkanımız İsmail Uygur, “İmar ve Hukuk komisyonlarına sevk edeceğimiz bu önerge için tüm meclis üyelerimiz toplantılara katılıp önerilerini sunabilir. Özgür Bey’in önerisi bizim aklımıza gelmemişti. Bu yönde bir çalışma iyi olabilir. En azından alt katları dükkan üst katları bu şekilde değerlendirebiliriz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı