Belediye Başkanımızdan açıklama
Belediye Başkanımızdan açıklama

18 EYLÜL 2020 SAAT:15.30

Belediye Başkanımız İsmail Uygur, son günlerde şahsına yapılan haksız eleştirilere basın açıklaması ile cevap verdi. İşte başkanımızın kamuoyuna yaptığı açıklama;Son günler de şahsımı hedef alan sosyal medya ve haber paylaşımlarına yanıtımdır;

Dağtekke köyünde yaşanan olayı da en iyi bildikleri ve yaptıkları siyasi şova dönüştürdüler. Zaten işleri güçleri günün yarısını geçirdikleri Twitter ve sosyal medya. Günün yarısını sosyal medyada geçirdikleri için Torbalı’yı da gündeme nasıl getireceklerini çok iyi biliyorlar. Peki ben de soruyorum ikinci dönemin Milletvekilisin. İki dönemde Torbalıya ne yaptın?”

ESHOT seferlerini Torbalı’da ilk önce Dağtekke’den başlattık. Orada ikamet eden çocuklar sıkıntısız eğitim hayatına başladı. İlk konteynırları ben verdim. Ne zaman şifalı suda sıkıntı olsa çözüm aradık. İlçemizin bu denli gündeme gelmesini sağlayan arkadaş ofisinde güvercin beslerken biz bu ilçenin dertleriyle ilgileniyor, hizmet üretiyorduk. Dağtekke’deki pazar bizim zamanımızda başladı. O sıralarda güvercin besleyerek vakit geçirdiği için bilmemesi gayet doğal. Şimdilerde ise o güvercin Twitterde logo olunca ilgisi haliyle sosyal medyaya yöneldi.

Dağtekke’deki sorun yeni değil. 3-5 ay da kapalı kaldığı zamanlar oldu. Açılmasına müsaade ederken kendilerine söyledik. ‘Bir daha birbirinizi şikayet etmeyin’ diye defalarca uyardık. Birbirilerini şikayet etmemeyi öğrenemediler. ‘Birbirinizi şikayet etmeye devam ederseniz telafisi olmaz’ diye defalarca uyardık. Burası da bir belediye, bakkal dükkanı değil. CİMER den gelen yazıya kayıtsız kalamayız.

CİMER’e karşı mı gelelim
Bir diğer konu ise Özbey Mahalle Muhtarlığı. Seçildiğimiz günden beri Özbey’e taziye evi yapacağımızı bütün Özbeyliler biliyor. Özbey’de 4-5 tane kahve var. Bizim olan bir binayı yıkıp yerine yeni İlçemize yakışır kadınlarımızın da ayrı kullanacağı bir taziye evi projemiz var. Muhtarı sokağa atacak değiliz. Kendisine tahsis edeceğimiz yer de belli. Geçici bir süre orada hizmet verecek. O binayı muhtarlığı tahliye etmeden nasıl taziye evi yapacağız. Bu sorun Muhtarın sorunu değil. Muhtarı kötü siyasi emellerine alet edenlerin sorunu. Merak ediyorum Torbalı’yı bu denli gündeme getirdiklerinde nasıl bir duygu yaşıyorlar. İşleri güçleri İsmail Uygur. Benimle mücadeleyi, önümüzü kesmeyi karnelerine başarı notu olarak yazıyorlar”

Ya kardeşim sen de bu vatandaşın oyuyla seçilmiş Meclise gitmiş birisin. Senin işin gücün Twitter ve sosyal medya mı? İkinci dönemin bu ilçe için ne yaptın? Yoksa sen de ‘Torbalı Devlet Hastanesini yaptığını mı?’ iddia edeceksin.  İlk Milletvekili seçimlerinde ne dedin: ‘Elimi güçlendirin, bana oy verin, yumruğu vurdum mu bu köprüleri yıkayım’ demedin mi? Kemalpaşa kavşağından hiç mi geçmiyorsun, vicdanın sızlamıyor mu? Benim çocuklarıma miras bırakacağım, gurur duyduğum ve Torbalı’ya kazandırdığım birkaç eserim var. Sen bu Torbalı’ya ne verdin? Ne kazandırdın? Senin en büyük zevkin sevdan Torbalıspor’du. Torbalı’dan öylesine nefret ediyor öylesine bıkmışsın ki yeni sevdanın Göztepe olduğunu bilmeyen yok. Bu sevdan gözlerini ne kadar kararttı ki Torbalı’nın 100 dönüm sanayi imarlı arsasını sadece kulüp başkanına yakınlık sağlamak için vermeyi göze aldın. Yarın Göztepe Spor Kulübü satıldığında Torbalılı vatandaşlara ne diyeceksin? Şimdi bu söylemlerim için Göztepe camiasını sosyal medyada harekete geçir. En iyi olduğun yer orası. Uçur çok sevdiğin o kuşunu.

Bu hırsı, öfkeyi, kini bırak. Bu millet sana oy verdi. İzmir’den Ayrancılar’a kadar karayolu değil adeta otoban. Pamukyazı’dan ise Selçuk’a kadar harika. Bayındır Kavşağı’ndan Tire’ye kadar olan bölüm de süper. Ancak Torbalı sınırları içerisindeki yol neredeyse 30 yıllık serme asfalt. Bırak Torbalı’ya karşı kin duymayı. İki dönem kaybettin nasip değilmiş sana Torbalı Belediye başkanlığı.  Ancak şimdilerde milletvekilisin Torbalı’ya hizmet etmek sana da nasip olsun. Seçimlerden önce dediğin gibi sen Torbalı’nın evladısın. Gel Torbalı için birlikte hizmet edelim. Eğer Torbalı’nın yararına bir yer tahsis edilmesi gerekiyorsa gel yarım kalan belediye hizmet binasının tahsisini İçişleri Bakanlığı’na verelim. İlçe Tapu Müdürlüğü yıllardır yerinde sorun yaşıyor. Sana yakın olan kişilerin ev sahibi olmak için verdiği savaşı bilmeyen yok. Gel bu sorundan kurtul. Kaymakamlık makamı köprü altında kaldı elin güçlendi ama Torbalı için yumruk atacak hevesin yok. İlçe Emniyet Müdürlüğü içerisinde kaç parçaya bölündü. İlçe Müftülüğü neredeyse çıkmaz sokakta hizmet veriyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü belki de depreme dayanıksız binada hizmet veriyor. Bırak bu kibiri. Gel Torbalı İçin hizmet edelim.

Torbalı’ya Özbey otoban girişinden girip çıkmaya devam et. Yok eğer Kemalpaşa Kavşağını kullanacaksan evden çıkış saatlerini hiç değiştirme, sabahları çekilecek çile değil. Gerçi arkadaşlarının ticarethaneleri uçan yolun altında kalmasın diye imza bile topladınız ve yolun iptalini sağladınız. Bugüne kadar işin gücün bendim, bugüne kadar yaptıklarına, farkındaysan ilk defa cevap veriyorum. Ben 2014 yılında aldığım bir ceza yüzünden aday olamadım. Bunu ‘Torbalılı vatandaşa nefret’ olarak anlattınız. Esas nefret senin içinde, bana karşı iki kere kaybettin. Torbalılı vatandaşın bunda ne günahı var? 2024’te sana Torbalı’da görev verilmesin diye Buca’da nasıl bir mesai harcadığını çok iyi anlıyorum. İkimizin de görev süresi elbet bir gün son bulacak. Ben yine Torbalı’da ikamet edeceğim. Bence sen de Folkart’ta yaşamına devam etme sevdasından vazgeç. Doğup büyüdüğün memleketin Torbalı’ya arada sırada değil temelli gel. Ancak hizmet getir ki milletin içinde başın dik gezesin. Dediklerimi göz ardı etme. Ben bu memlekete kötülük değil hizmet edelim istiyorum. Bu zeytin dalını sana Torbalı’ya hizmet için uzatıyorum. O dalı tutmak da koparmak da senin elinde.

Kamuoyuna saygılarımı sunarım. 

 

İsmail UYGUR

Torbalı Belediye Başkanı

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı