Gökyüzü Rengarenk Oldu
Gökyüzü Rengarenk Oldu

23 NİSAN 2019 SAAT:

Torbalı Belediyemiz tarafından Özbey Mahallesinde...Gökyüzü Rengarenk Oldu

Torbalı Belediyemiz  tarafından Özbey Mahallesinde 13. Uçurtma Şenliği düzenlendi. Yüzlerce kişi, güzel havayla birlikte uçurtma uçurttu. Gökyüzüne havalandırılan uçurtmalar renkli görüntüler oluşturdu.

İlk olarak Belediye Başkanımız İsmail Uygur döneminde yapılan ve gelenekselleşen Uçurtma Şenliği bugün saat 10.00’da Özbey Mahallesinde gerçekleşti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında çocukları doğa ile buluşturmak, aile bireyleri ile ortak çalışma yapmalarını sağlamak ve çocukça bir gün geçirmelerini sağlamak için gerçekleştirilen etkinliği Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Kani Beko, Belediye Başkanımız İsmail Uygur, Belediye Meclis Üyeleri ve yüzlerde aile katılım gösterdi.

 

UÇURTMA YARIŞI DÜZENLENDİ

Özbey Mahallesinde 13.’sü gerçekleşen etkinlikte ilk olarak şenliğe katılan çocuklara ve velilere Belediyemiz tarafından yüzlerce uçurtma ücretsiz olarak verildi. Daha sonra yüz boyama, sihirbazlık gösterisi ve balon etkinlikleriyle çocuklar eğlendi. Ardından uçurtma yarışı düzenlendi. Minik, yıldızlar ve yetişkinler olmak üzere 3 farklı kategoride kıyasıya bir mücadele gerçekleşti. Onlarca kişi uçurtma yarışmasında kıyasıya mücadele ederken yarışma sonunda, ödül töreni gerçekleşti. CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Belediye Başkanımız İsmail Uygur ve protokol üyeleri, dereceye giren yarışmacılara başarı belgesi ve madalya verdikten sonra birinci olan yarışmacıya bisiklet, ikinci olan yarışmacıya scooter ve üçüncü olan yarışmacıya kaykay hediye etti.

Sosyal Medyada Paylaş

DİĞER HABERLER
hemşehrim WhatsApp
İletişim Hattı