KARAKUYU MEYDAN PROJESİNE BAŞLANDI

KARAKUYU MEYDAN PROJESİNE BAŞLANDI

Torbalı Belediyesi ilçenin çehresini değiştirecek olan meydan projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Karakuyu Mahallesi meydan düzenlemesine başlandı.

 

Karakuyu Mahallesi Meydanı Torbalı Belediyesi tarafından bakıma alındı. Eski meydan tamamen yıkılırken, meydan yanında bulunan cami ve şadırvan da elden geçiriliyor.

Torbalı Belediyesi mahalle meydanları projesine devam ediyor. Bu kapsamda, Atatürk Mahallesi’nin ardından Karakuyu’da da çalışmalara başlandı. Resmi törenlerde çelenk koyma programlarının da yapıldığı meydan tamamen yıkılarak, değiştirildi. İşçilerin  yoğun olarak çalıştığı meydan düzenlemesinin yanı sıra mahalle camisinin şadırvan ve bahçesi de elden geçiriliyor.

Torbalı Belediyesi yetkilileri yaptığı açıklamada, “Sosyal hayatın hep canlı, ışıkların geç saatlere kadar sönmediği, gece alışverişlerin yapılabildiği bir Torbalı için mahalle meydanları önemli bir çekim alanıdır. Meydanlar yoksa, ışıklar yanmıyorsa, esnafın dükkanı açık değilse, dışarıda oturulacak, dinlenecek alanlar yoksa vatandaş evinden neden çıksın? Sosyal hayatın hep canlı, ışıkların geç saatlere kadar sönmediği, gece alışverişlerin yapılabildiği bir Torbalı için mahalle meydanları önemli bir değerdir” şeklinde konuştu.

 


Etiketler:
20 Mayıs 2016 9:50

 

Etkinlik Habercisi

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır


 

Yayın - Dergilerimiz

ŞUBAT – MART 2017
ŞUBAT – MART 2017
EKİM 2016
EKİM 2016
AĞUSTOS – EYLÜL 2016
AĞUSTOS – EYLÜL 2016
TEMMUZ 2016
TEMMUZ 2016
HAZİRAN 2016
HAZİRAN 2016