YENİ HASTANE GÜN SAYIYOR

YENİ HASTANE GÜN SAYIYOR

Küçük Menderes Havzası’nın En Büyük Sağlık Kurumu Olan Torbalı Devlet Hastanesi’nde açılış için hazırlıklar başladı.

Hastanede incelemelerde Bulunan Ak Partiİzmir Milletvekili Atilla Kaya ile Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, açılışın Haziran ayında gerçekleşeceğini  açıkladılar

 

Ak Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ile Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, yapımında sona gelinen yeni Torbalı Devlet Hastanesi’ni gezerek Başhekim Şenol Topçu’dan  yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Hastane ziyareti esnasında Kaya ve Görmez ikilisine Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Akbıyık da eşlik etti.

Başhekim Şenol Topçu, Kaya ve Görmez ikilisine inşat aşaması tamamlanan ve iç dizayn çalışmaları süren hastaneyi gezdirerek detaylı bilgi verdi. Hastanenin 5 yıldızlı otel konforunda olduğunu ve tüm havzaya hitap edecek kapasiteye sahip bulunduğunu belirten Topçu, “Şu an hastanemizin iç aksamı test aşamasında. Alınan cihazları ve sistemi test sürecindeyiz. Yeni hastanemiz eskisinin tam 11 katı büyüklüğünde dolayısıyla sistem kurulumu epey bir zaman gerektiriyor. Burada hastalarımızın konforu en üst seviyede olacak ve Torbalı artık İzmir’e sevk eden değil, İzmir’den sevk alan bir Devlet Hastanesi’ne ev sahipliği yapacak.. Hastanemizin Haziran ayı ortalarında kapılarını hizmete açmasını hedefliyoruz” dedi.

Atilla Kaya, “ 5 değil;7 yıldızlı bir hastane”

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, çıkışta basın mensuplarına yaptığı açıklamada inşaatını tamamladığımız yeni Torbalı devlet Hastanesi’ni tanımlarken “5 yıldızlı otel gibi ”ifadesini kullanırdık, ancak hastaneyi gezip gördükten ve detaylı bilgi aldıktan sonra buranın 7 yıldız ölçeğinde olduğunu gördük. Mayıs’ın 20’si gibi Başhekimliğimiz hastaneyi bakanlıktan devralacak. Sonraki bir aylık süreçte de son rötuşlar yapılacak ve hastane hizmete hazır hale gelecek.  Sadece Torbalı’ya değil, civar ilçelere hatta Manisa’ya ve Aydın’a bile hizmet verecek bir hastanemiz var. İnşallah açılışını Başbakanı’mız Sayın Binali Yıldırım ile birlikte gerçekleştireceğiz. Torbalı’ya bu hizmetin gelmesinde emeği geçen herkese ilçem adına teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Başkan Görmez, “ 50 yıl yetecek hastane”

Torbalı  Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez  de “Torbalı İzmir’in en büyük ilçelerinden bir tanesi. Her yıl nüfusu 10 bin artan bir ilçeyiz ve böylesi bir hastane uzun yıllardan beri hayallerimizi süslüyordu. Hastanemiz açıldığında bu adeta Torbalı’nın bayramı olacak ve kapasitesiyle, donanımıyla bu bölgeye en az 50 yıl boyunca hizmet edecek. Bu muazzam hizmetin Torbalı’ya kazandırılmasında çok büyük katkıları olan başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a ve Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’na ve Milletvekilimiz Atilla Kaya’ya teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Yeni Hastane Torbalı’ya İlaç Olacak

Yapımına 2014 yılı sonunda  başlanan 250 yataklı Torbalı Devlet Hastanesi 70 bin metrekarelik alan üzerinde kuruldu. Hastanede 292 araç kapasiteli otopark , birde helikopter pisti bulunuyor. Torbalı  Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’’ en büyük hayalim” dediği hastanenin arsası Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından tahsis edilmişti.


Etiketler:
24 Nisan 2017 9:51

 

Etkinlik Habercisi

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır


 

Yayın - Dergilerimiz

ŞUBAT – MART 2017
ŞUBAT – MART 2017
EKİM 2016
EKİM 2016
AĞUSTOS – EYLÜL 2016
AĞUSTOS – EYLÜL 2016
TEMMUZ 2016
TEMMUZ 2016
HAZİRAN 2016
HAZİRAN 2016