TORBALI’NIN ZEYBEKLERİ EGE İKİNCİSİ

TORBALI’NIN ZEYBEKLERİ EGE İKİNCİSİ

Torbalı Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen  yarışmada Ege Bölgesi ikinciliğini elde ettiler. Aydın’ın Efeler İlçesi’ndeki Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen yarışmaya  İller bazında birinci olan ekipler katıldı.

Ege Bölge birinciliğini Aydın Efeler Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin kazanırken  Yarışmaya  İzmir Şampiyonu olarak katılan Torbalı ekibi  00,4 puanlık farkla ikinciliği elde etti . Torbalı Belediyesi  Halk Oyunları Ekibi ,yerel bir oyun derlemesi olan Torbalı  iki parmak zeybeği ile sahneye çıktı.  Torbalı’ya has bu orijinal zeybek oyunuyla jürinin ve izleyicilerin büyük beğenisini kazanan 10 kişilik ekip ikincilik unvanıyla kupasıyla Torbalı’ya döndü. Torbalı ekibi bu dereceyle önümüzdeki aylarda gerçekleştirilecek olan Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

BAŞKAN GÖRMEZ “İLÇEMİZ BAŞARIYLA TEMSİL EDİLDİ”

Torbalı Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin İzmir çapında şampiyonluk elde etmesinin ardından Ege Bölgesi’nde de 2.olmasının önemli bir başarı olduğunu dile getiren Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Halk oyunlarımız, kültürel değerlerimizin yaşatılması ve bu değerlerin genç kuşaklar tarafından bilinmesi açısından önemli . Torbalı Belediyesi olarak bu değerlerimizi önemsiyoruz. Belediye bünyesindeki kültür, sanat ve spor okullarımızda bu değerleri çocuk ve gençlerimize aktarmanın mücadelesini veriyoruz. Bu vesileyle Torbalı Belediyesi Halk Oyunları Ekibimizi bir kere daha  tebrik ediyorum.” dedi.

 


Etiketler:
09 Nisan 2018 4:18

 

Etkinlik Habercisi

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır


 

Yayın - Dergilerimiz

KASIM 2018 2. SAYI
KASIM 2018 2. SAYI
MAYIS – TEMMUZ 2018
MAYIS – TEMMUZ 2018
ŞUBAT – MART 2018
ŞUBAT – MART 2018
KASIM – ARALIK 2017
KASIM – ARALIK 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017