TORBALI’NIN RÜYA PROJESİNDE SONA DOĞRU

TORBALI’NIN RÜYA PROJESİNDE SONA DOĞRU

Torbalı Belediyesi, ilçenin çehresini değiştirecek ve 25 bin metrekarelik alanda projelendirilen millet bahçesi projesinde sona yaklaşıyor.

 

İzmir’in en hızlı gelişen, büyüyen ilçeleri arasında yer alan Torbalı’da 25 bin metrekarelik alan üzerinde yapımına başlanan Millet Bahçesi’nde sona gelindi.  Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez “bu benim rüyamdı, artık gerçekleşiyor” dedi.

Torbalı merkezinde Cumhuriyet, Alpkent ve Ertuğrul Mahallesi’nin tam ortasında 25 bin metrekarelik alan üzerinde yapımı tamamlanan Millet Bahçesi için arsa Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğü tarafından belediyeye tahsis edildi. Dönemin Başbakanı Binali Yıldırım’ın büyük destek verdiği projede;  2000 kişi kapasiteli ve 1037 metrekarelik alana sahip amfi tiyatro, bin metrekarelik alana sahip lazer ışıklı, dans eden havuz, 600 metrekare açık ve kapalı alana sahip kafeterya, 700 metre uzunluğunda tartan pistten oluşan yürüyüş ve koşu yolu,  2 bin 600 metrekarelik alan üzerinde çocuk oyun sahası ile aileler için Millet Kıraathanesi yer alıyor. Farklı bitki ve ağaç türlerinin yer aldığı Millet Bahçesi için alanın tren raylarına bitişik olması nedeniyle de 714 metre uzunluğunda çevre duvarı yapıldı.

Millet Bahçesi iki yakayı birleştirecek.

Millet Bahçesi aynı zamanda iki yakayı da birleştirecek. Torbalı Belediyesi’nin kendi öz kaynaklarıyla projelendirdiği 5 yaya altgeçidinden biri millet bahçesinde yapılacak. Bölgenin sadece Torbalı’nın değil, bütün İzmir’in sosyal aktivite merkezi olması hedefleniyor.

Benim rüyamdı”

Millet bahçesi projesinin Torbalı’nın marka değerini katlayacağını dile getiren Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Torbalı Devlet Hastanesi’nden sonra benim 2. büyük rüyam da bu çok değerli alanı ilçemize kazandırmaktı. Bu rüyamız  diğer 300 projeyle birlikte hayata geçti. O dönem Başbakanlık yapan ve bu arsanın proje için bize kazandırılmasında büyük pay sahibi olan Meclis Başkanımız  Sayın Binali Yıldırım’dan Allah razı olsun. Sayın Yıldırım Torbalı’ya kadar gelip alanı inceledi. Bu muhteşem yerin Demiryolları Vagon Onarım Merkezi olmasına gönlü razı olmadı. Belediyemize çok büyük jest yaptı. Bürokrasi aşaması uzun sürmedi. Bu noktada milletvekilimiz Sayın Mahmut Atilla Kaya’dan da büyük destek aldık.  İlçemiz son 5 yılda kamu ve belediye yatırımlarında, büyümede, kentleşmede sosyal projelerde sağlık, eğitim, ulaşım, altyapı yatırımlarında istimlak edilen arsalarda, yeni yaşam alanlarında kültürel, sanatsal, bilimsel etkinliklerde iki kat büyüdü. Beş yıl önce ilçe nüfusumuz 135 binlerdeydi. Bugün 175-180  bine ulaştı.  Bu gelişme Ege’de başka bir ilçede yok.”

 


Etiketler:
05 Aralık 2018 11:07

 

Etkinlik Habercisi

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır


 

Yayın - Dergilerimiz

KASIM 2018 2. SAYI
KASIM 2018 2. SAYI
MAYIS – TEMMUZ 2018
MAYIS – TEMMUZ 2018
ŞUBAT – MART 2018
ŞUBAT – MART 2018
KASIM – ARALIK 2017
KASIM – ARALIK 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017