TORBALILI ATLETLER MİLLİ TAKIM YOLUNDA

TORBALILI ATLETLER MİLLİ TAKIM YOLUNDA

Önümüzdeki hafta İstanbul’da düzenlenecek olan Türkiye Atletizm Şampiyona’sında Torbalılı  sporcular ilk kez boy gösterecek. İki genç atlet  pistte şampiyonluk için mücadele edecek

Torbalılı genç sporcular Atletizm Milli Takımı’na girmek için önümüzdeki hafta İstanbul’da düzenlenecek olan Türkiye Atletizm Şampiyonası’na katılacaklar. Torbalı Belediyesi Spor Okullarında yetenekleri keşfedilen Ali Berk Erol (16)yüksek atlama dalında ,Oğuz Kaan Dinç (18) ise 200 metre ve 60 metre sprint koşuda Türkiye  Şampiyonu olmak için mücadele edecekler. Ali Berk Erol ve Oğuz Kaan Dinç, Torbalı’dan Türkiye Atletizm Şampiyonasına katılan ilk sporcular olma özelliğini taşıyor.

Torbalı Belediyesi Spor Koordinatörü Antrenör Gani Kıratlı tarafından 7 aydan beri şampiyonaya hazırlanan genç atletler İstanbul’a umutlu gidiyorlar. 17 gün boyunca İstanbul’da kalacak olan sporcular Türkiye’nin en iyileriyle mücadele edecek. Torbalılı atletler branşlarında birincilik elde ettikleri taktirde direkt Atletizm Milli Takımı’na katılarak olimpiyatlarda ülkemizi temsil etme hakkını elde edecekler.

“TORBALI’YA GURUR YAŞATACAĞIZ”

Torbalı Belediyesi Spor Koordinatörü Gani Kıratlı şampiyonaya çok iyi hazırlandıklarını ifade ederek, “Torbalı Belediyesi Spor Okullarında genç yetenekleri keşfederek Türk sporuna yeni değerler kazandırma amacındayız. Sporcularımıza her anlamda destek oluyoruz. İstanbul’da Türkiye’nin en iyi sporcularıyla aynı pistte yarışacak olmak  bu genç sporcularımız için çok büyük bir deneyim olacak. Her ikisine  de güvenimiz tam. İnşallah müsabakalardan derece ile dönüp Torbalı’ya büyük bir gurur yaşatacağız” dedi.

 


Etiketler:
20 Ocak 2017 12:58

 

Etkinlik Habercisi

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır


 

Yayın - Dergilerimiz

ŞUBAT – MART 2018
ŞUBAT – MART 2018
KASIM – ARALIK 2017
KASIM – ARALIK 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017
HAZİRAN TEMMUZ 2017
HAZİRAN TEMMUZ 2017
NİSAN – MAYIS 2017
NİSAN – MAYIS 2017