TORBALI’DA TOSEMLER FAALİYETTE

TORBALI’DA TOSEMLER FAALİYETTE

Torbalı Mahallesi TOSEM’de çocuklara yönelik açılan yaz Kur’an Kursuna 120 kişi kayıt yaptırdı. Yoğun talep gören kursta Kur’an-ı Kerim okuma, ibadet, ahlak, itikat, siyer dersleri veriliyor

 

İlçenin belirli noktalarında açtığı  Sosyal Eğitim Merkezleri (TOSEM) ile toplumun farklı kesimleri için çok amaçlı sosyal sorumluluk projelerini yürüten Torbalı Belediyesi bu projeler ile takdir kazanıyor. Torbalı Mahallesi’nde yer alan TOSEM’de çocuklar için açılan Kur’an Kursu’na yoğun ilgi var. Okulların tatil olması ile birlikte Torbalı Belediyesi, yaz tatilinde Kur’an eğitimi almak isteyen öğrenciler için kurs açtı. Açılan kursa 120 öğrenci müracaat etti.  Kursa gelen yoğun talep yüzünden öğrencilere sabahçı ve öğlenci olmak üzere 2 grup halinde Kur’an eğitimi veriliyor. Kursta öğrencilere ;Kur’an-ı Kerim okuma, ibadet, ahlak, itikat, siyer dersleri veriliyor. Yaz döneminin ardından kış döneminde TOSEM, bu kez mahallede yaşayan bayanlar için kurs açacak.

 

VELİLER AÇILAN KURSTAN ÇOK MEMNUN

 

Geçtiğimiz Ramazan ayında TOSEM’de bayanlara yönelik düzenlenen kursların yoğun ilgi görmesinin ardından yaz döneminde bu kez çocuklara yönelik Kur’an Kursu açtıklarını ifade eden Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “TOSEM projemizin bilimsel, sosyal, toplumsal hedeflerinin gerçekleşmesinde sivil toplum örgütleriyle ortak çalışmaya devam ediyoruz. Bunun yanı sıra mahallelerimizde bulunan TOSEM’lerde toplumun farklı kesimleri için çok amaçlı sosyal sorumluluk projelerimizi de yürütüyoruz. Yaz döneminde açtığımız Kur’an Kursuna yoğun bir talep geldi. Veliler açılan kurstan son derece memnun. Yaz dönemi çocuklara, kış dönemi de bayanlara yönelik kurslarımız devam edecek” dedi.   

 

 

 

 


Etiketler:
19 Temmuz 2018 3:37

 

Etkinlik Habercisi

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır


 

Yayın - Dergilerimiz

KASIM 2018 2. SAYI
KASIM 2018 2. SAYI
MAYIS – TEMMUZ 2018
MAYIS – TEMMUZ 2018
ŞUBAT – MART 2018
ŞUBAT – MART 2018
KASIM – ARALIK 2017
KASIM – ARALIK 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017