TORBALI ÜNİVERSİTEYİ KONUŞUYOR

TORBALI ÜNİVERSİTEYİ KONUŞUYOR

Dokuz Eylül Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’ndaki ödül töreninde konuşan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez “Sahip olduğumuz potansiyel, bir devlet üniversitesi için uygun koşulları oluşturuyor” dedi

 

 

Dokuz Eylül Üniversitesi Torbalı Meslek Yüksekokulu’na emeği geçmiş okul müdürleri ile görevlerinde 20 yılı dolduran akademik ve idari personele düzenlenen törenle plaket verildi.

Törene, Torbalı Kaymakamı Aydın Memük, Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Celalettin Şimşek, eski Yüksekokul Müdürü Sacit Özer ve Kurucu Müdür Prof. Dr. Faruk Çalapkulu katıldı.

Eğitime, bilime ve Torbalı Meslek Yüksek okuluna verdikleri hizmetlerinden dolayı Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Celalettin Şimşek tarafından Belediye Başkan Görmez’e bir teşekkür plaketi verildi.

‘GÜN GELECEK ÜNİVERSİTE HAYALİ DE GERÇEK OLACAK’

Programda konuşan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Özel ve siyasi hayatımda vefaya çok önem verdim. Vefa kavramı hayatımda değer verdiğim erdemlerin önem sıralamasında birinci sıradadır. İdarecilik hayatımda da bir projeyi hayata geçireceksem önce onun hayalini kurarım, sonra kamuoyunda dillendirmeye başlarım ve sonra da Allah nasip ederse gerçekleştirmeye gayret ederim. Torbalı’ya kazandırdığım birçok projeyi de böyle yaptım. Üniversitenin hayalini uzun zamandır kuruyorum, dile getirmeye başladım. Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Başbakan’ımız Ahmet Davutoğlu ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı’mız Binali Yıldırım’a bu konudaki taleplerimi ilettim. Şimdi bu isteğimiz dalga- dalga yayılacak. Gün gelecek, inşallah bu hayalimiz de Torbalı’da gerçekleşecek. Torbalı’da muazzam bir üniversite kampusu olacak. İlçemiz sahip olduğu potansiyelle, bir devlet üniversitesi için uygun koşulları oluşturuyor. Torbalı hazır,  kampus için uygun alınımız da var. İZBAN’la ulaşımda merkez ilçeler kadar ulaşılır ve yakın olduk. Ulaşımda, tarımda, sanayide, kentleşmede, ihracatta, üretimde, ilk ve orta öğretimde, sağlık yatırımlarında yaşamın, üretim bütün alanlarında Torbalı bir yıldız gibi parlıyor.  Şimdi bir üniversiteyle hinterlandına girecek olan Küçük Menderes havzasına önemli katkılar sağlamaya daha çok hazır” şeklinde konuştu.

ÇALAPKULU, GÖRMEZ’İ İŞARET ETTİ

Kurucu Müdür Faruk Çalapkulu ise Belediye Başkanı Görmez’in siyasal girişimlerinin önemli olduğunun altını çizerek, “Gelişmişliğiyle birçok ili bile geride bırakan Torbalı’ya iyi bir üniversite yakışır” diye konuştu. Çalapkulu, Başkan Görmez’i işaret ederek, “Ya çaresizsiniz, ya çare sizsiniz; ya ümitsizsiniz, ya da ümitsiz siniz” diyerek üniversitenin ancak Adnan Yaşar Görmez’in sayesinde Torbalı’ya gelebileceğini ifade etti.

 


Etiketler:
31 Mart 2016 11:11

 

Etkinlik Habercisi

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır


 

Yayın - Dergilerimiz

ŞUBAT – MART 2018
ŞUBAT – MART 2018
KASIM – ARALIK 2017
KASIM – ARALIK 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017
HAZİRAN TEMMUZ 2017
HAZİRAN TEMMUZ 2017
NİSAN – MAYIS 2017
NİSAN – MAYIS 2017