TORBALI SPORDA DA YÜKSEK ATLADI

TORBALI SPORDA DA YÜKSEK ATLADI

Torbalı Cumhuriyet Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi 16 yaşındaki Ali Berk Erol, Torbalı’dan atletizm milli takımına seçilen ilk isim olma başarısı elde etti.

Torbalı Belediyesi Spor Okullarında potansiyeli keşfedilen Ali Berk Erol, atletizm milli takımına seçilerek yüksek atlama branşında ülkemizi temsil etme başarısı elde etti. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, genç sporcuyu makamında kabul ederek başarısından dolayı kutladı.

Basketbol takımında keşfedildi

8 ay öncesine kadar herhangi bir atletizm geçmişi olmayan Ali Berk Erol, Torbalı Belediyesi Spor Okulları Basketbol Takımı’nda oynarken spor koordinatörü Gani Kıratlı tarafından keşfedilerek yüksek atlama branşına yönlendirildi. Aylar süren bir antrenman sürecinden sonra Bursa’da yapılan atletizm milli takımı seçmelerine katılan genç sporcu 1.94’lük derecesiyle milli formayı giymeye hak kazandı. Ali Berk Erol, Milli sporcu unvanı aldığı için istediği Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’na direkt kaydolabilecek ayrıca her ay devletten belli miktarda burs desteği alacak.

Başkan Görmez “Sporcumuzla gurur duyuyoruz”

Torbalı’dan genç bir sporcunun atletizm milli takımına seçilmesinin çok önemli bir başarı olduğuna değinen Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez “Torbalı Belediyesi Spor Okulları genç yetenekleri keşfetmeye ve onları geleceğe hazırlamaya devam ediyor. Ali Berk Erol da spor okullarımızda keşfedilen genç yeteneklerimizden birisi. Onunla ve onun gibi gençlerimizle gurur duyuyoruz. Türk sporuna yeni isimler kazandırma çabamız sürecek” dedi.


Etiketler:
09 Mayıs 2017 12:04

 

Etkinlik Habercisi

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır


 

Yayın - Dergilerimiz

ŞUBAT – MART 2017
ŞUBAT – MART 2017
EKİM 2016
EKİM 2016
AĞUSTOS – EYLÜL 2016
AĞUSTOS – EYLÜL 2016
TEMMUZ 2016
TEMMUZ 2016
HAZİRAN 2016
HAZİRAN 2016