TORBALI HUZUREVİ RESMEN AÇILDI

TORBALI HUZUREVİ RESMEN AÇILDI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Torbalı Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nün resmi açılış törenine katıldı. Bakan Kaya, açılış öncesi huzurevi sakinleri ile kahvaltı programında buluştu.

Huzurevi sakinlerinden 74 yaşındaki Emine Handan Koç’tan çiçek alan Bakan Kaya, kahvaltıda bulunan tüm huzurevi sakinleri ile tek tek ilgilenerek onlarla sohbet etti ve ellerini öptü. Bakan Kaya daha sonra huzurevi önünde kendisini izlemeye gelen vatandaşlara seslendi.

“HER ENGELİ MİLLETİMİZLE AŞIYORUZ”
Bakan Kaya, şunları söyledi: “Bizim yolumuz barışa giden yol, kardeşliğe giden yol. Bizim yolumuz hak ve adalet yolu. Önümüze çıkan her engel, milletimizle birlikte bir bir aşıyoruz. Medeniyet anlayışımızın temelinde insan var. Hak ve adalet mücadelesi var. Ülkemizde elde ettiğimiz ekonomik kazanımlar, sosyal politikalarda da önemli gelişmelere vesile olmuştur. Tecrübe ve birikimlerini yeni kuşaklara aktararak yaşlılarımızın daha huzurlu yaşamaları için çalışıyoruz. Sağlıklı politikalar ürettik. Bu amaçla yaşlılarımızla ilgili bilimsel çalışmalara önem veriyoruz. Daha modern huzur evleri inşa ediyoruz. Ülkemizin dört bir yanına yayılan huzur evlerinde sosyal güvencesi olsun olmasın yaşlılarımıza hizmet veriyoruz. Bugün 141 huzur evinde 13 bin 316 yaşlımıza hizmet veriyoruz. Yaşlılarımız, bizim bilgelerimiz. Bugün de aynı hürmet ve aynı değerle sizlerden istifada etmeye çalışıyoruz.”


Etiketler:
24 Mart 2017 2:45

 
 

Yayın - Dergilerimiz

ŞUBAT – MART 2018
ŞUBAT – MART 2018
KASIM – ARALIK 2017
KASIM – ARALIK 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017
HAZİRAN TEMMUZ 2017
HAZİRAN TEMMUZ 2017
NİSAN – MAYIS 2017
NİSAN – MAYIS 2017