TORBALI HALKI RAMAZAN’I SOKAĞINDA YAŞIYOR

TORBALI HALKI RAMAZAN’I SOKAĞINDA YAŞIYOR

Torbalı Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 5.’si kurulan Ramazan Sokağı yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Hem Torbalı’da hem de Ayrancılar’da kurulan Ramazan Sokakları özellikle iftardan sonra Torbalı halkının akınına uğruyor

Torbalı halkı Ramazan ayının coşkusunu belediye tarafından kurulan Ramazan Sokaklarında yaşıyor. Bu yıl 5. Kez kurulan Ramazan Sokakları, ilçe sakinlerinin akınına uğruyor. Hem Torbalı merkezde, hem de Ayarncılar’da kurulan Ramazan Sokağı’nda başta kadın esnaflar olmak üzere Torbalılı vatandaşlar kendi ürettikleri ürünleri açtıkları stantlarda satarak ev ekonomilerine katkıda bulunuyorlar. Torbalı Belediyesi de buralarda düzenlediği kültür ve sanat etkinlikleri ile Torbalı halkının Ramazan ayını gelenek ve göreneklerine uygun bir şekilde yaşamasını sağlıyor.

 

TORBALI’LI ESNAFLARDAN GÖRMEZ’E TEŞEKKÜR

 

Ramazan etkinlikleri kapsamında kurulan Ramazan Sokaklarında açılan stantlarda yöresel ve kültürel ürünlerini sergileyen vatandaşlar, gördükleri ilgiden memnun olduklarını söylediler. Kendilerine bu imkanı sağlayan Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’e teşekkür eden Necibe Şenli Zeybeker, “Ramazan ayının sevinci, heyecanı, coşkusu Ramazan Sokağı’nda yaşanıyor. Ramazan ayı yaz aylarına denk geldiği için gündüzleri yorulan vatandaşlar akşamları Ramazan Sokağı’na gelerek dinleniyorlar. Belediyemizin bu etkinliği sayesinde akşamları da gündüz gibi renkli ve hareketli bir şekilde yaşanıyor. Aileler çocukları ile beraber gelerek hem belediyemiz tarafından düzenlenen etkinlikleri izliyorlar, hem de alışveriş yapıp güzel vakit geçiriyorlar. Belediye Başkanımız Adnan Yaşar Görmez’e teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Kadınlar el işi ürünlerini sergileme imkanı buldu

 

Torbalı halkının Ramazan Sokaklarında hizmet veren stantlara yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Ayşen Ergin de satışlardan memnun olduklarını ifade etti. Torbalı’da bir ilki gerçekleştiren Ergin, ahşap üzerine üç boyutlu olarak işleyen Ergin, “Torbalı’da ilk olarak ahşap üzerine ister tek boyutlu, ister üç boyutlu bir şekilde fotoğraf işliyoruz. Bize yaptığımız işi sergileme imkanı veren başta Belediye Başkanımız Adnan Yaşar Görmez olmak üzere tüm Torbalı Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Ramazan Sokağı sayesinde benim gibi birçok ev hanımı, el işi, göz nuru ürünlerini sergileme imkanı buldu” şeklinde konuştu.


Etiketler:
15 Haziran 2018 9:57

 

Etkinlik Habercisi

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır


 

Yayın - Dergilerimiz

KASIM 2018 2. SAYI
KASIM 2018 2. SAYI
MAYIS – TEMMUZ 2018
MAYIS – TEMMUZ 2018
ŞUBAT – MART 2018
ŞUBAT – MART 2018
KASIM – ARALIK 2017
KASIM – ARALIK 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017