TORBALI 15 TEMMUZ ŞEHİTLER MEYDANI’NDA BULUŞTU

TORBALI 15 TEMMUZ  ŞEHİTLER MEYDANI’NDA BULUŞTU

Torbalı Belediyesi’nin 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü dolayısıyla ilçe çapında organize ettiği etkinlikler serisi devam ediyor.

Torbalı Belediyesi tarafından Ayrancılar Mahallesi’nde inşa edilen ve ismi Belediye Meclis kararıyla “15 Temmuz Şehitleri Meydanı” konulan alanda 15 Temmuz temalı fotoğraf sergisi açıldı. İlçe protokolünün tam kadro hazır bulunduğu fotoğraf sergisi resmi bir merasimle açıldı. Açılış öncesi İstiklal Marşı okundu ve dualar edildi. Dileyen vatandaşın günün her saati gezebileceği fotoğraf sergisinde 15 Temmuz gecesi yaşananlar bütün çıplaklığıyla değişik fotoğraf kareleriyle ifade ediliyor.
Başkan Görmez, “ O hainler ,milleti hesap edemediler”
Açılış töreninde bir konuşma yapan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “15 Temmuz gecesi girişilen alçakça teşebbüs Türkiye Cumhuriyeti’ni haritadan silmeye yönelik bii işgal hareketiydi. Ancak Rabbim, bu milletin gücünü kuvvetini, bağımsızlık duygusunu bir araya getirdi o gece. Ve Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “sokaklara inin” çağrısıyla bütün bir millet sel olup aktı. İşte o hainlerin hesap edemedikleri buydu. Onlar “biz yapacağız millet oturacak” zannetti. Ama milletin sillesini yiyip tarumar oldular. Bugün buradaysak emin olun,önce Rabbimin izni sonra da o aziz şehitlerimizin sayesindedir. O gece can veren bütün şehitlerimizi minnetle yad ediyoruz. Rabbim birliğimizi dirliğimizi bozmasın. Sayın Cumhurbaşkanı’mıza, Sayın Başbakan’ımıza, devletimizi idare edenlere güç, kuvvet ve kudret nasip etsin”dedi.

 


Etiketler:
18 Temmuz 2017 1:58

 

Etkinlik Habercisi

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır


 

Yayın - Dergilerimiz

ŞUBAT – MART 2018
ŞUBAT – MART 2018
KASIM – ARALIK 2017
KASIM – ARALIK 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017
HAZİRAN TEMMUZ 2017
HAZİRAN TEMMUZ 2017
NİSAN – MAYIS 2017
NİSAN – MAYIS 2017