SATRANÇ ŞAMPİYONLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI

SATRANÇ ŞAMPİYONLARI ÖDÜLLERİNİ ALDI

Torbalı Belediyesi tarafından sekizincisi düzenlenen  ve  400 öğrencinin katıldı Satranç Turnuvası’nda ödüller sahiplerini buldu.

 

Torbalı Belediyesi tarafından  sekizincisi düzenlenen  Geleneksel  Satranç  Turnuvası final müsabakalarıyla sona erdi. 5 kategoride 400’e yakın ilk, ortaöğretim ve lise öğrencisinin katıldığı turnuva  Torbalı Kültür Merkezi’nde  gerçekleştirilen ödül töreniyle noktalandı. 5-6 mayıs tarihlerinde düzenlenen  turnuvanın başhakemliğini Gaziemir  Belediyesi  Satranç Kursları Koordinatörü Aydın Kara yaptı. Satranç turnuvasında dereceye girenler ödül ve kupalarını Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in  eşi  Arzu Görmez, Başkan yardımcısı Yunus Değer, Belediye  Kültür  Merkezi  Müdürü Sıdıka Aksu, İzmir Satranç İl Temsilciliği Müdürü Mustafa Ulusoy ve Başhakem  Aydın Kara’nın ellerinden aldılar. Dereceye girenlere sadece kupa ve madalya değil; bisiklet, kaykay ve tablet gibi hediyeler de verildi.

BAŞKAN GÖRMEZ, “ÖZENDİRİYOR VE DESTEKLİYORUZ”

Torbalı Belediye Başkanı  Adnan Yaşar Görmez; çocuk ve gençleri sadece bedensel anlamda değil zihinsel anlamda da geleceğe hazırlamak gerektiğini ifade ederek, “Satranç; mantıklı düşünmeyi, doğru karar vermeyi ,strateji geliştirmeyi ve taktik uygulamayı gerektiren bir oyun. Sadece bir oyun değil hayatın kendisine  de çok benzeyen bir aktivite. Bu tür organizasyonlara büyük önem veriyoruz ve olabildiğince çok çocuğumuza ve gencimize ulaşmayı hedefliyoruz. Bu turnuvamıza da katılım oldukça yoğundu. Çocuk ve gençlerimizi  bu tür faydalı aktivitelere özendiriyor ve onları destekliyoruz”dedi.


Etiketler:
07 Mayıs 2018 11:52

 

Etkinlik Habercisi

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır


 

Yayın - Dergilerimiz

KASIM 2018 2. SAYI
KASIM 2018 2. SAYI
MAYIS – TEMMUZ 2018
MAYIS – TEMMUZ 2018
ŞUBAT – MART 2018
ŞUBAT – MART 2018
KASIM – ARALIK 2017
KASIM – ARALIK 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017