“EN ÇOK ÇEVRE YATIRIMI YAPAN BELEDİYEYİZ”

“EN ÇOK ÇEVRE YATIRIMI YAPAN BELEDİYEYİZ”

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez çevreye yönelik yatırım ve projeleri sıraladı “ İzmir Büyükşehir Belediyesini geride bıraktık” dedi.

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla açıklamalarda bulunan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, toprağı, havayı, suyu korumaya yönelik olarak İzmir’in en büyük projelerini hayata geçirdiklerini, bu güzel yarışta büyükşehir belediyesini bile geride bıraktıklarını söyledi.

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, göreve geldiği günden beri,  ‘bir avuç toprak bir avuç altından daha değerlidir’  ilkesiyle hareket ettiklerini sanayi ile tarımı birada yürüttüklerini belirterek şunları söyledi.

FETREK ÇAYI SULTANLAR VADİSİ PROJESİ

Nif Dağı’ndan doğup K.Menderes ovasına hayat veren Fetrek çayının 22 kilometrelik bölümünde uygulanan ıslah ve rekreasyon projenin 1. etabının tamamlandı. Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu bu projeye özel önem verdi.  Çok acımasızca kullanılmış, hafriyat ve sanayi atıklarıyla yok olmaya başlamış bu çok değerli su yatağının önemli bir kısmı tamamlandı. Birisi yapay ada olmak üzere 300 bin metrekarelik alanda çalışmalara başladık. Sultanlar Vadisi Projesi tamamlandığında burası İzmir’in mesire merkezi olacak.

25 BİN METREKARELİK RÜYA ÇEVRE YATIRIMI

Cumhuriyet, Alpken ve Ertuğrul mahallesinin kesişme noktasında bulunan  Devlet Demiryolları’na aitken belediyemize tahsis edilen 25 bin metrekarelik çok değerli arsanın  belediyemize tahsisini sağladık, Şimdi  rüya gibi bir projeyi ilçemize kazandırıyoruz. İhalemize yapıldı. Proje hızla devam ediyor.

4000 METRELİK  BİTMİŞ BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLU.

İlçenin farklı mahallerini birleştiren  4000 metrelik yürüyüş ve bisiklet yolunu hizmete açtık. Torbalı Belediyesi bugüne kadar; Tepeköy Mahallesi yürüyüş yolunu , HalukAlpsü Bulvarı yürüyüş yolunu,2.Abdülhamit Han yürüyüş yolunu ve Alpkent yürüyüş yolunu tamamladı. Ayrancılar Egekent’te yapımına başlanan yürüyüş yolunda ise çalışmalar sürüyor.

İLÇENİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİREN MEYDANLAR

Her Mahalleye Bir Meydan Projesiyle yapımı tamamlanan 4 büyük meydanla ilçemize 16 bin 100 metrekarelik sosyal yaşam ve yeşil alan kazandırdık. Ayrancılar, Atatürk, Yazıbaşı  Torbalı mahalle meydanları  en büyükleridir.

KÖYLÜ PAZAR DOĞAL YAŞAMA ÇEVREYE VERİLEN DEĞERDİR

Başta çevre kirliliği olmak üzere doğal dengelerin hızla bozulması organik ve biyolojik tarımı daha da önemli hale getirdi. Ege’nin en verimli tarımsal üretim merkezlerinden biri alan Torbalı’da organik üretimi teşvik etmek amacıyla da ilçe belediyesi olarak Torbalı mahallesinde 2150 metrekarelik kapalı alan üzerinde sadece köylülerimizin, üreticilerimizin ürünlerini doğrudan satabilecekleri köylü pazarını hizmete açtık.

29 HALI SAHA, 64 AYRI ÇOCUK OYUN GRUPLARI

Gençlerin spor yapmaları için kentin muhtelif yerlerine 29 adet  halı sahası yaptık. 64 ayrı alana çocuk oyun grupları,38 yere de fitness spor takımları yerleştirdi.

HAYVANCILIK YAPAN KÖYLÜMÜZÜ KORUMAK İÇİN 220 BİN METREKARE  ARAZİ SATIN ALDIK.

Geçimlerini hayvancılık yaparak sağlayan Göllüce mahallesi sakinlerinin faaliyet alanlarının giderek daralması ve yaşanan bazı hukuki sorunları aşmak adına 220.000 metrekarelik  araziyi belediye olarak satın aldık, şimdi bu alanda küçük baş hayvancılık yapılıyor” dedi.


Etiketler:
05 Haziran 2018 5:23

 

Etkinlik Habercisi

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır


 

Yayın - Dergilerimiz

KASIM 2018 2. SAYI
KASIM 2018 2. SAYI
MAYIS – TEMMUZ 2018
MAYIS – TEMMUZ 2018
ŞUBAT – MART 2018
ŞUBAT – MART 2018
KASIM – ARALIK 2017
KASIM – ARALIK 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017