ÇAYBAŞI’DA RENGARENK KURTULUŞ KUTLAMASI

ÇAYBAŞI’DA RENGARENK KURTULUŞ KUTLAMASI

Torbalı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Çaybaşı mahallesinde düzenlenen konserde binlerce kişi coştu.

 

Düşman işgalinden kurtuluşun 96. yıldönümü kutlamalarının bir dizi etkinliklerle düzenlendiği Torbalı’da binlerce kişi İzmirli Birol ve DJ Yılmaz’ın konserinde coştu.

 

Torbalı Belediyesi tarafından düzenlenen ve bir haftaya yayılan Kurtuluş Şenlikleri, Çaybaşı Mahallesi’nde rengarenk görüntüler oluşturdu. Çaybaşı’da sahneye çıkan İzmirli Birol ve DJ Yılmaz çoğunluğu Roman vatandaşlarından oluşan binlerce kişiyi muhteşem bir gece yaşattı. Konsere; Tire, Bayındır, Selçuk ve Menderes gibi çevre ilçelerden de Roman vatandaşlar katıldı. Çaybaşı Açık Düğün Salonu’nda gerçekleşen konsere rekor düzeyde katılım oldu. Çalan müzik eşliğinde dans edenler renkli görüntülerin yaşanmasına neden oldu. 7’den 70’e herkesin eğlendiği konsere eşi Arzu Görmez ile birlikte katılan Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, gelen yoğun istek üzerine Roman vatandaşlarla birlikte oynadı.

 

BAŞKAN GÖRMEZ, “5 YILDA İKİ KAT BÜYÜMENİN, KALKINMANIN SEVİNCİNİ YAŞIYORUZ”

 

Konser öncesi kısa bir konuşma yapan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, gösterilen yoğun ilgi dolayısıyla bu programı her yıl düzenleme kararı aldığının müjdesini verdi. Çaybaşılılara ‘Ben sizi çok seviyorum’ diyerek seslenen Başkan Görmez, “Kurtuluş şenlikleri kapsamındaki bir faaliyeti de Çaybaşı’da yapmaya karar verdik. Konsere çok yoğun bir katılım oldu. Her sene bu etkinliği tekrarlayalım. Belediye Başkanınız olarak ben Çaybaşı’yı çok seviyorum. Hiç değilse ayda 3-4 kez sizi ziyaret ediyorum. Size her zaman kapım açık. Makamıma gelip de kapımdan beni görmeden geri döneniniz olmamıştır. Sizinle beraberim. El ele, gönül gönüle yürümeye devam edeceğiz. Siz her şeyin en iyisine layıksınız. Çaybaşı’da birçok yatırıma imza attık, imza atmaya da devam ediyoruz” dedi.

 

Torbalı’nın 5 yılda iki kat büyümenin ve Metropol bir ilçe konumuna gelmenin haklı sevincini yaşadığını belirten Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez “Torbalı yaşamak, yatırım yapmak için İzmir’de en çok tercih edilen 3 ilçeden biri. Burada yaşam kalitesi arttıkça doğal olarak ilgi yoğunlaşıyor. Sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, sanayide, kentleşmede, çevre yatırımlarında, yeşil alan miktarında, sosyal sorumluluk projelerinde, bulvarlarda, yürüyüş yollarında, meydanlarda bir şehri geleceğe taşıyacak ne varsa bütün bunları kapsayan 300 projeyi 5 yıla sığdırdık. Torbalımızın çehresi değişti. Sizin desteğinizle oldu bunlar, Allah sizden razı olsun” dedi.


Etiketler:
05 Eylül 2018 11:11

 

Etkinlik Habercisi

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır


 

Yayın - Dergilerimiz

KASIM 2018 2. SAYI
KASIM 2018 2. SAYI
MAYIS – TEMMUZ 2018
MAYIS – TEMMUZ 2018
ŞUBAT – MART 2018
ŞUBAT – MART 2018
KASIM – ARALIK 2017
KASIM – ARALIK 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017