BELEDİYE SPOR OKULLARINDAN OLİMPİYAT RÜYASINA

BELEDİYE SPOR OKULLARINDAN OLİMPİYAT RÜYASINA

Torbalı Belediyesi Spor Okulları’nda keşfedilip yetiştirilen ve Atletizm Milli takımına kadar yükselme başarısı gösteren Ali Berk Erol’un olimpiyat rüyası gerçek oluyor.

Yüksek atlama branşında yarışan Ali Berk, Macaristan’da yapılan U18 Yıldızlar Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda 4. olarak 11-17 Ekim tarihleri arasında Arjantin’de düzenlenecek olan 3. Gençlik Olimpiyatlarına katılmaya hak kazandı. Ali Berk Erol, Torbalı’dan ilk kez olimpiyat oyunlarına katılan sporcu olarak da tarihe geçti. Genç sporcu, Macaristan’ın Györ kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalyayı kıl payı kaçırdı. Yarışlarda; İngiliz sporcu 2.16’lık derecesi ile 1., Ukrayna 2.13 ile 2., Sırbistan ise 2.10 ile 3. Oldu. Sırbistanlı rakibi ile aynı yüksekliği atlayan Ali Berk Erol, derecesini 3.atlayışında elde ettiği için aynı dereceyi 2.atlayışta yapan Sırp rakibinin gerisinde kaldı. Buna rağmen Avrupa Şampiyonası’nda yarışan 30 sporcu arasından İlk 4’e girdiği için Arjantin’deki Gençlik Olimpiyatlarına katılma hakkını elde etti.

GELECEK VAAT EDİYOR

Antrenörü Gani Kıratlı ile birlikte yarışlara hazırlanan Ali Berk, geçtiğimiz Mayıs ayında Fas’ın Marakeş Kenti’nde yapılan Liselerarası Dünya Şampiyonası’nda üçüncülüğe ulaşmıştı. Ali Berk Erol, 52 atletten oluşan Türk Milli takımının gelecek vaat eden sporcularından biri olarak gösteriliyor. Torbalı’ya döner dönmez Arjantin’deki olimpiyat oyunlarına hazırlanmaya başlayan Erol,  olimpiyatlardan da derece ile dönmek istediğini ifade etti.

BAŞKAN GÖRMEZ, “YETENEKLERİ KEŞFEDİYORUZ”

Torbalı Belediyesi Spor Okulları’ndan yetişen bir sporcunun Avrupa’da yapılan şampiyondan derece ile dönmesinin kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Torbalı’mızda yaşayan genç yeteneklerdeki potansiyeli keşfedip onları doğru kanallara aktarıyoruz. Kültür Sanat Ve Spor Okullarımızda binlerce çocuk ve gencimizi yetenekleri doğrultusunda geleceğe hazırlıyoruz. Keşfettiğimiz bu yeteneklerin yurt dışındaki yarışmalardan önemli dereceler ile dönmesi bize mutluluk veriyor. Yüksek atlama branşında çok önemli dereceler elde eden Ali Berk Erol, şimdi de Arjantin’deki olimpiyatlarda yarışacak. Torbalı’dan bir gencimizin sayılı sporcuya nasip olan milli formayı giyip farklı ülkelerdeki yarışmalarda ay yıldızı temsil ediyor olması bizim için büyük bir gurur kaynağıdır. Kendisine 11-17 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan olimpiyat oyunlarında başarılar diliyorum” dedi.


Etiketler:
25 Temmuz 2018 11:33

 

Etkinlik Habercisi

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır


 

Yayın - Dergilerimiz

KASIM 2018 2. SAYI
KASIM 2018 2. SAYI
MAYIS – TEMMUZ 2018
MAYIS – TEMMUZ 2018
ŞUBAT – MART 2018
ŞUBAT – MART 2018
KASIM – ARALIK 2017
KASIM – ARALIK 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017