BEBEKLERİN İYİLİK ELÇİSİ

BEBEKLERİN İYİLİK ELÇİSİ

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’ in eşi Arzu Görmez ev ev dolaşıp bebeklerin beslenme ve sağlık sorunlarıyla ilgileniyor

İzmir’in en hızlı büyüyen ilçeleri arasında yer alan Torbalı’nın mevcut nüfusuna son 3 yılda 45 bin yeni vatandaşımız eklendi. Sosyal Market, Evde Bakım Birimi, Huzur Evi gibi bir dizi sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Torbalı Belediyesi bebeklerin beslenmesine bakımına da özel önem veriyor. Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’ in eşi Arzu Görmez, ev ev dolaşıp bebeklerin beslenme ve sağlık sorunlarıyla ilgileniyor.

Anne sütünün önemine, bebeklerin sağlıklı beslenmesine dikkat çekmek amacıyla her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Dünya Emzirme Haftası etkinliklerine katılan Arzu Görmez,  yeni doğan her bebeğin ailesine ulaşmaya çalıştıklarını belirterek şunları söyledi; “Başta devlet hastanemiz olmak üzere sağlık birimlerimizden, muhtarlıklarımızdan ve  partimizin kadın kolları temsilcilerinden gelen bilgiler doğrultusunda bebekli aileleri  ziyaret ediyoruz.  Belediye başkanımızın kendileri için hazırladığı hediye paketini takdim ediyoruz.  Beslenme, barınma ve sağlık koşullarını yerinde inceliyoruz.  Ailelerle dayanışma içinde oluyoruz. Torbalımız çok hızlı büyüyor, göç alıyor. Buna bağlı olarak da bizim de sorumluluğumuz artıyor.  Evde Bakım Birimi ‘de bu ve benzer sorunlara çözüm buluyor.  Yaşamımızın iki zayıf halkası var. Yaşlılar , bebekler ve çocuklar daha çok buna odaklanıyoruz.  Bizim yaptığımız daha çok vatandaşımıza dokunmak, devletimizin yanlarında olduğunu daha çok hissettirmektir.  Her evin, her bebeğin ve her yaşlımızın ayrı-ayrı çok özel bir hikayesi, sevinçlerine ortak olduklarımız var.  Acılarını paylaştıklarımız oluyor.  Sosyal belediyecilik bunu gerektiriyor”

ANNE SÜTÜNE DİKKAT ÇEKMEK ÖNEMLİ

Anne sütüne  dikkat çekmek amacıyla yürütülen çalışmaları da anlatan Torbalı  Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’ in eşi Arzu Görmez; ”Anne sütü, yeni doğan ve süt çocukları için ideal bir besindir,  buna dikkat çekiyoruz. Dünya Sağlık Örgütü ilk altı ayda sadece anne sütü ile, iki yaşa kadar da tamamlayıcı beslenmeyle beraber anne sütünün alımını önerirken  malesef  çoğu ailelerle  bazen çalışma yada yaşam koşullarından ve farklı nedenlerden buna gerekli özeni göstermediklerini gözlemliyoruz.”  şeklinde konuştu.


Etiketler:
06 Ekim 2017 4:02

 

Etkinlik Habercisi

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır


 

Yayın - Dergilerimiz

MAYIS – TEMMUZ 2018
MAYIS – TEMMUZ 2018
ŞUBAT – MART 2018
ŞUBAT – MART 2018
KASIM – ARALIK 2017
KASIM – ARALIK 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017
HAZİRAN TEMMUZ 2017
HAZİRAN TEMMUZ 2017