ATATÜRK MAHALLESİ’NE TAZİYE EVİ

ATATÜRK MAHALLESİ’NE TAZİYE EVİ

Torbalı Belediyesi’nce Atatürk Mahallesi için projelendirilen Taziye evi  tamamlandı. 3 kattan oluşan bina da çeşitli kurslar da verilebilecek. Taziye evi yakın zamanda hizmete açılacak.

 

Yakınını kaybeden vatandaşlar arasında dayanışma, yardımlaşma duygusunu güçlendiren taziye kültürünü Torbalı’da da yaşatmak amacıyla Belediye tarafından Atatürk Mahallesi’ne Taziye evi yapıldı.

Kısa süre önce yapımı tamamlanan 3 katlı Taziye evi ilçede önemli bir eksikliği de gidermiş olacak.  Torbalı’nın hızlı büyüdüğünü,  Anadolu’nun farklı kentlerinden göç aldığını belirten Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez  “Taziye vatandaşlarımız arasında dayanışmayı, yardımlaşmayı, aynı acıyı paylaşmayı sağlayan çok değerli bir sosyal buluşmadır.  Binlerce yıllık bu geleneğin kalıcı olmasını sağlamak adına AK Belediyeciliğin uygulandığı birçok ilimizde, ilçemizde taziye evleri yapılıyor. Belediyemize de özellikle Atatürk Mahallesi’ndeki vatandaşlardan bu anlamda yoğun talep geliyordu.  Çünkü apartman ortamında acılı aileler bunun zorluklarını, külfetini yaşıyordu. Dostların,yakınların matemlerine, acılarına ortak olunan taziye evleriyle önemli bir eksikliği de gidermiş olacağız. Belediye olarak benzer sosyal projelere, yatırımlara ayrı bir önem veriyoruz”  şeklinde konuştu.

KURAN KURSU OLARAK DA HİZMET VERECEK

Atatürk Mahallesi Ethem Oruç Camisi’nin hemen yanında 3 katlı olarak projelendirilen Taziye Evi  300 metrekarelik kapalı alana sahip. Binanın bazı bölümleri Kur’an kursu başta olmak üzere farklı amaçlarla kullanılabilecek.  Binada toplu yemekler için bir de mutfak bölümü yapıldı.

 


Etiketler:
05 Aralık 2018 11:02

 

Etkinlik Habercisi

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır


 

Yayın - Dergilerimiz

KASIM 2018 2. SAYI
KASIM 2018 2. SAYI
MAYIS – TEMMUZ 2018
MAYIS – TEMMUZ 2018
ŞUBAT – MART 2018
ŞUBAT – MART 2018
KASIM – ARALIK 2017
KASIM – ARALIK 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017