ALT GEÇİTLERDE SONA YAKLAŞILIYOR

ALT GEÇİTLERDE SONA YAKLAŞILIYOR

Torbalı Belediyesi’nin İZBAN’la bölünen ilçenin iki yakasını birleştirecek alt geçit projeleri tüm hızıyla sürüyor. Ocak ayının sonuna kadar tamamlanacak olan 3 alt geçit aşamalı olarak hizmete açılacak

 

Torbalı Belediyesi İZBAN hattı nedeniyle problem yaşanan şehir içi yaya trafiğini rahatlatmak adına aldığı önemli kararları uygulamaya koymaya devam ediyor. Muratbey Mahallesi ile Tepeköy Mahallesi arasındaki yaya ulaşımını sağlamak adına Şehit Tolga Sağlam altgeçidinin yapımı gerçekleştirerek halkın kullanımına açan Torbalı Belediyesi, İZBAN hattı üzerinde inşasına başladığı 5 alt geçidin çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Torbalı Mahallesi Gökdağ Sitesi ile Muratbey Mahallesi eski Mezbaha yakınındaki alt geçidin inşası devam ederken Barış Yapı Sitesi’nin hemen karşısındaki alt geçidin inşasına da çok kısa süre içinde başlanacak. Torbalı Belediyesi, Gökdağ Sitesi’nin önündeki alt geçidi 1 ay içinde diğer 2 geçidi ise Ocak ayının sonuna kadar tamamlayarak hizmete açacak. Müselles alan ve PTT binası karşısına projelendirilen alt geçitlerin yapımına da en kısa süre içinde başlanacak. Alt geçitler Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden izler taşıyacak.

 

VATANDAŞ RAHAT BİR NEFES ALACAK

 

Hava şartları ve işleyen demir yolu nedeniyle çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü ifade eden Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, alt geçitlerin hizmete açılması ile birlikte yayaların rahat bir nefes alacağını söyledi. İnşası devam eden yaya alt geçitlerinin tamamlanması ile Torbalı’da şehir içi yaya ulaşımında sıkıntı kalmayacağını dile getiren Başkan Görmez, “Belediyemizin hemen arkasında yaptığımız alt geçit, Muratbey ile Tepeköy Mahallesi arasındaki yaya trafiğini çok rahatlattı. Cumhuriyet Mahallesi ve Torbalı Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarımız da mahallelerine alt geçit yapılmasını talep etti. Demiryolları Bölge Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmelerin ardından gerekli izinleri aldık ve 5 adet alt geçidinin inşasına başladık. 2 noktada çalışmalarda sona gelindi. Barış Yapı’nın hemen karşısındaki alt geçit inşaatına da kısa süre sonra başlıyoruz. Bu hizmetlerimiz tamamlandığında İZBAN hattının neden olduğu yaya trafiği sorunları hallolacak” şeklinde konuştu.

 


Etiketler:
05 Aralık 2018 11:04

 

Etkinlik Habercisi

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır


 

Yayın - Dergilerimiz

KASIM 2018 2. SAYI
KASIM 2018 2. SAYI
MAYIS – TEMMUZ 2018
MAYIS – TEMMUZ 2018
ŞUBAT – MART 2018
ŞUBAT – MART 2018
KASIM – ARALIK 2017
KASIM – ARALIK 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017