ADNAN BAŞKAN’IN MUTLU GÜNÜ

ADNAN BAŞKAN’IN MUTLU GÜNÜ

TORBALI’DA İZBAN HATTIYLA İLÇEYİ İKİYE BÖLEN DEMİRYOLUNUN ALTINA FARKLI MAHALLELERLE BAĞLANTILI 5 AYRI ALTGEÇİT İÇİN MECLİSTEN KARAR ÇIKTI.

 

Torbalı Belediyesi Ocak ayı olağan meclis toplantısında İZBAN hattıyla ilçeyi ikiye bölen demiryolunun altına farklı mahallelerle bağlantılı 5 ayrı yaya alt geçidi için karar çıktı. Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez “  bu alt geçitler demiryoluna takılmış beşi birlik gerdanlık gibi olacak. İlçemiz için altın değerinde büyük yatırımlar. Çok mutluyuz” dedi.

Torbalı’nın iki yakasını birleştirecek olan yaya altgeçidi sayısı belediye meclisi kararıyla 5’e çıkarıldı. Belediyenin kendi öz kaynakları ile inşa edeceği toplam 5 yaya altgeçidi tamamlandığında ilçenin en öncelikli sorunlarından biri çözülmüş olacak.

Şubat ayında ihaleye çıkması beklenen 5 yeni yaya alt geçidinin ilki, belediye binasının bulunduğu ilçe merkezinde Muratbey  ile Tepeköy Mahallesi arasında inşa edilmişti. Açılışı yapılan bu geçide Şehit Tolga Sağlam adı verilmişti.

BAŞKAN GÖRMEZ  “ İZBAN’A BEŞİ BİRLİK GERDANLIK TAKIYORUZ. ALTIN DEĞERİNDE YATIRIMLAR” DEDİ

Torbalı’nın 4 yılda iki kat büyüdüğünü, ilçenin önceliklerine göre 135 farklı projeyi hayata geçirdiklerini belirten Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez,  “ İZBAN ilçemiz için bir dönüm noktası oldu.  Konforlu biçimde ulaşılabilir bir merkez konumuna geldik.   Aynı zamanda İZBAN hattı Torbalı’yı  ikiye de bölmüştü.  Daha önce yapımını gerçekleştirdiğimiz yaya alt geçidine 5 tane daha ekliyoruz. Bu alt geçitler demiryoluna takılmış beşibirlik gerdanlık gibi olacak. Bunlar İlçemiz için altın değerinde büyük yatırımlardır. Çok mutluyuz.  İlçemizde yaşam kalitesi arttıkça burada yaşamayı tercih edenlerin sayısında da çok büyük artışlar oldu. 4 yılda 45-50 bin dolayında nüfusumuz arttı.  Türkiye’nin marka değeri yüksek, büyük firmaların, yatırımcı şirketlerin ilgi odağı durumuna geldik. Torbalı’dan yeni bir Torbalı doğdu. Yeşil, sosyal ve sportif alan miktarımızda yine ikiye katlandı. Kamudan tahsis, satın alma yoluyla 4 yılda ilçemize 952 bin 604 metrekare yeni alan kazandırdık. Sağlık, eğitim, ulaşım, tarım, sanayi, altyapı, çevre, toplu konut, spor başta olmak üzere toplam 135 projelerimizin yüzde 85’i tamamlandı. ” şeklinde konuştu.

YAYA ALT GEÇİTLERİN YAPILACAĞI MAHALLELER

1) Torbalı Mah. Gökdağ Sitesi yanı. Altgeçidi.

2) Ertuğrul Mah. – Alpkent Mah. arasında Müselles Altgeçidi.

3) Beşiktaşlılar Derneği yanı Altgeçidi.

4) Muratbey Mah. – Ertuğrul Mah. arası PTT yanı Altgeçidi.

5) Muratbey Mah. – Tepeköy Mah. arası, Fen İşleri Müdürlüğü yanı Altgeçidi..


Etiketler:
10 Ocak 2018 2:16

 

Etkinlik Habercisi

Aralık 7 @ 10:00 - Aralık 14 @ 16:00
ŞEHİR TİYATROSU KURSU

 

Yayın - Dergilerimiz

KASIM 2018 2. SAYI
KASIM 2018 2. SAYI
MAYIS – TEMMUZ 2018
MAYIS – TEMMUZ 2018
ŞUBAT – MART 2018
ŞUBAT – MART 2018
KASIM – ARALIK 2017
KASIM – ARALIK 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017