20 AĞUSTOS’TA AÇILIYOR

20 AĞUSTOS’TA AÇILIYOR

Torbalı Belediyesi 21 Ağustos’ta hasta kabulüne başlayacak olan yeni devlet hastanesi için seferber oldu. İş makineleri bağlantı yolları ve çevre düzenlemesi için gece-gündüz çalışırken,  hastanenin iç binasında da hazırlıklar son aşamaya geldi.

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez“bu bütün ilçeyle birlikte bizim rüyamızdı. Başardık çok mutluyuz” dedi.

 

İzmir-Aydın karayolu üzerindeki Orman Fidanlığı’ nın hemen bitişiğinde 70 bin metrekarelik arsa üzerinde inşa edilen Torbalı Devlet Hastanesi’nde son hazırlıklar yapılıyor. 20 Ağustos’ta hasta kabulüne başlayacak hastane için ilçede büyük bir heyecan yaşanırken, Torbalı Belediyesi ne ait İş makineleri de bağlantı yolları ve çevre düzenlemesi çalışması yapıyor.

Küçük Menderes Havzası’nın en büyük ve en teknolojik hastanesi olarak nitelenen 7 katlı 250 yatak kapasiteli hastanede her branştan uzman hekimler, 24 saat boyunca vatandaşa sağlık hizmeti sunacak. 7 Temmuz 2014 tarihinde temeli atılan yeni Torbalı Devlet Hastanesi’nin yüksek kapasitesiyle bir “bölge hastanesi” olarak hizmet vermesi amaçlanıyor.

ADNAN BAŞKAN “İLÇEMİZİN EN ÖNEMLİ HEDEFLERİNDEN BİRİYDİ “

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez,  yaklaşık 50 yıldan beri kullanımda olan mevcut Torbalı Devlet Hastanesi’nin fiziki ve teknik özellikleri itibariyle ilçenin ihtiyaçlarını karşılayamadığını belirterek “ ilçemizin nüfusu gündüzleri 200 bine ulaşıyor.  Çok hızlı gelişen, büyüyen bir çekim merkezi olduk. İlçede hedeflediğimiz yaşam kalitesinin en önemli ayaklarından birisi de devlet hastanesiydi. İki tane de özel hastanemiz var.  Geçtiğimiz yıl bir de diş hastanesini açtık. Yeni meydanlar, parklar, yürüyüş yolları, sosyal eğitim merkezleri, bulvarlar, alt  ve üst geçitler, çevre projeleriyle Torbalı tek kelimeyle şaha kalktı.”

BİR DEMET ÇİÇEKLE 70 DÖNÜMLÜK ARSAYI BAKANIMIZDAN ALDIK

Devlet Hastanesi hikâyesinin Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun  ilçeye bir ziyareti sırasında parti olarak karşılanmasıyla başladığını belirten Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez,  “ hastanenin yapıldığı arsa Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na aitti.  Sayın Bakanımıza önce çiçeğimizi sunduk ,sonra talebimizi illettik.  O anda söz aldık ve süreç başladı. Orman Fidanlığı’na ait olan 70 dönümlük arsanın Sağlık Bakanlığı’na tahsisi gerçekleştirildi.  Gerisini adım adım izledik. Bütün ilçe halkıyla birlikte benim de rüyamdı.  Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun , Sağlık Bakanımızın, İzmir Milletvekillerimizin ve özellikle bölge Milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya’ nın çok büyük katkılarıyla, sivil toplum kuruluşlarımızın, meslek odalarımızın süreci sahiplenmesiyle bütün ilçe hep  birlikte  Küçük Menderes Havzasının en iyi hastanelerinden birine kavuştuk. Çok mutluyuz. Torbalı bu dönem, yerel ve genel iktidar birlikteliğinin avantajını fazlasıyla yaşıyor. İlçede şaha kalkan kamu yatırımları da bunun göstergesi ”  şeklinde konuştu.


Etiketler:
14 Ağustos 2017 10:00

 

Etkinlik Habercisi

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır


 

Yayın - Dergilerimiz

ŞUBAT – MART 2018
ŞUBAT – MART 2018
KASIM – ARALIK 2017
KASIM – ARALIK 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017
HAZİRAN TEMMUZ 2017
HAZİRAN TEMMUZ 2017
NİSAN – MAYIS 2017
NİSAN – MAYIS 2017