Birlikte Yönetmek, Birlikte Üretmek

Birlikte Yönetmek, Birlikte Üretmek

Değerli Okurlar

Torbalı büyük bir değişimin, büyümenin, eşiğinde sağlıklı biçimde yol haritasını belirleme sürecini yaşıyor.
Kentleşmede, sanayide, tarımda, bilimde, ulaşımda, yaşam kalitesinde başarı hikâyesi yazabilmiş toplumların en önemli özellikleri ortak akılla yönetilmeleridir.

Göreve seçildiğimiz günden beri hep bunu yapmaya, bu ortak değerler üzerinden ilerlemeye çalışıyoruz.
‘Ben’ değil, ‘biz’ olmayı başardığımız an Torbalı’yı doğru biçimde yönetmiş, doğru kararlar almış olacağız.
İşte bu amaçla ilçemizin kanaat önderleri, farklı meslek grupları, sivil toplum örgütleri dernek ve oda başkanlarıyla toplantılar düzenliyoruz. Kentin geleceğini, hedeflerini konuşuyor, yol ve hizmet haritamızı çiziyor, sorunlarımızı karşılıklı konuşuyor çözümler üretiyoruz.
“Torbalı’yı birlikte yöneteceğiz, birlikte üreteceğiz” diyoruz.
Bu ilçenin gazetecileriyle, müteahhitleriyle, taksici esnafıyla ve hemşeri derneklerinin temsilcileriyle aynı masa etrafında oturup ilçemiz Torbalı’yı konuştuk.
Her vatandaşımızın bu kentin geleceği konusunda konuşma, fikrini beyan etme ve projeler üretme, yazılı, sözlü görüş belirtme hakkı vardır. Bu nedenle istişare toplantılarımız toplumun bütün kesimleriyle devam edecektir.

Biz Torbalı’daki bu dinamizmin farkındayız. Bu dinamizmi doğru kanallara yönlendirirsek, enerjimizi doğru alanlarda doğru şekilde harcarsak kent yönetiminde başarı sağlayabileceğimizin bilincindeyiz.

Özellikle belirtmek isterim ki, Torbalımız hiç bu kadar geleceğe odaklanmadı. Ortak değerlerde buluşmadı, şehrini kolektif akılla böylesine derinlemesine biçimde konuşmadı.
Torbalı halkının bugün artık ortak hedefleri vardır.
Dergimizin heyecanla baskıya hazırlandığı sıralarda İZBAN hattımız son deneme seferlerini yapıyordu.
İZBAN Torbalı halkının sosyal, ekonomik ve kültürel hayatını değiştirecek çıtasını çok yukarılara sıçratacak önemli bir ulaşım projesiydi.
Büyük emeği geçen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı’mız Sayın Binalı Yıldırım’a İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu’na ve teknik ekiplerine teşekkür ederim.
Fetrek Çayı Sultanlar Vadisi Projemiz ilk günkü heyecanla devam ediyor. Orman ve Su İşleri Bakanı’mız Sayın Veysel Eroğlu’na, Devlet Su İşleri Bölge Müdürü Sayın Hayati Çelenk’e ilçemizdeki şantiyede geceli gündüzlü çalışan fedakâr işçilere teşekkür ederim.

Devlet Hastanemizin İnşaatını yakından izliyorum, kış şartlarına rağmen ince işçilik denilen sürece girildi. Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile TOKİ yetkililerine teşekkür ederim. Allah kendilerinden razı olsun.
SGK binamız bitti. Huzur Evimiz açılmaya hazır.
Devlet Demiryolları tarafından Belediyemize devri beklenen 15 bin metrekarelik alan için son imzaların atılmasını bekliyoruz. Kemalpaşa yolu üzerinde 120 dönümlük alanın İl Özel İdaresinden Belediyemize devrini sağladık.

Ayrancılar, Torbalı merkez ve Özbey’de 5 ayrı Aile Sağlık Merkezi’nin 2016 yılı yatırım programına alınması için girişimlerimiz sürüyor.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Torbalı İlçe Temsilciliği’nin açılması da çok önemsediğimiz hizmetler arasındadır.

Belediye olarak; altyapı, ulaşım, imar, sosyal yardımlar, çevre düzenlemeleri, yeni nesil parklar ile eğitime ve ilçe halkının yaşam kalitesini artırmaya yönelik yaptığımız yatırımlar ise 2016 yılında aynı heyecanla, aynı kararlılıkla devam edecektir.

Önceki gün düzenlediğimiz toplantılar serisinde bir esnaf temsilcisinin sözleriyle yazımı bitirmek istiyorum.

“10 yıl aradan sonra Torbalı Belediyesi başkanlık makamında bir çay içmek bana nasip oldu”

Selam ve saygılarımla…


Etiketler:
05 Şubat 2016 4:03

 

Etkinlik Habercisi

Şu anda yaklaşan etkinlikler bulunmamaktadır


 

Yayın - Dergilerimiz

KASIM 2018 2. SAYI
KASIM 2018 2. SAYI
MAYIS – TEMMUZ 2018
MAYIS – TEMMUZ 2018
ŞUBAT – MART 2018
ŞUBAT – MART 2018
KASIM – ARALIK 2017
KASIM – ARALIK 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017
AĞUSTOS – EYLÜL 2017